A mužstvo zaznamenalo vítězství

SK Český Brod B – MSK 0:1 (0:1)

K prvnímu mistrovskému zápasu v 1.A třídě, po pádu z krajského přeboru, zajížděli naši hráči na hřiště Českého Brodu, kde se utkali s místní rezervou.

Začátek zápasu patřil našim hráčům. Nejprve se nepřesně zastřeloval Maryška, aby se již v 5. minutě měnilo skóre utkání. Horák výborně napadal domácího obránce, kdy mu skluzem odebral míč, následně stříleným centrem před bránu domácích našel přesně Vegrichta, kterému už jen stačilo nastavit nohu a dostal balon do sítě – 0:1. Postupem času se stále více osmělovali domácí hráči a přebírali otěže utkání do svých rukou. Ve 20. minutě vystihl domácí útočník příliš pomalou malou domů Svobody, ale Ježka nepřekonal. Po půlhodině hry si domácí vypracovali standardní situaci z velmi dobré pozice, domácí hráč však orazítkoval pouze tyč naší brány. Před koncem poločasu si domácí vypracovali sérii rohových kopů, ale bez kýženého efektu. První poločas skončil za stavu 1:0 pro naše barvy.

Do druhé půle na nás domácí opět vlétli a netrvalo dlouho a opět měli velkou příležitost. Na hranici velkého vápna byl faulován domácí útočník a českobrodští tak měli opět velkou možnost ze standardní situace. Domácí hráč vyslal tvdrý projektil, ale pouze do míst, kde stál Ježek, který střelu zlikvidoval. V této fázi zápasu byli domácí jasnými pány na hřišti, naši hráči se dostávali do šancí pouze sporadicky. Po hodině hry se po několika odrazech v našem vápně dostal míč až na malé vápno k brodskému útočníkovi, který ale opět ztroskotal na Ježkovi, který jeho střelu vyrazil. V 70. minutě měl rozhodnutí zápasu na kopačce Horák. Po pěkném uvolnění od Marka, se právě Horák řítil sám na brankáře, ale bohužel jeho obstřel se mezi tři tyče nevešel. Domácí tak stále přikládali pod kotlem a svírali naše hráče před vápnem. Jejich obléhání ale bylo neefektivní, veškeré střely byly buďto zblokované nebo končily mimo naši bránu. Podle tohoto scénáře se hrálo až do konce utkání, kdy po konečném hvizdu sudího mohli naši fotbalisté slavit první tři body v sezoně.

V utkání jsme určitě nebyli lepším týmem, ale bojovným výkonem jsme dokázali zvítězit. Náš tým prošel v letní přípravě výrazným omlazovacím procesem, takže takto vybojované tři body jsou velmi dobrým vstupem do sezony, stejně tak i pro sebevědomí našeho velmi mladého kádru.

Branka: 5. Vegricht.

MSK: Ježek – Prokorát, Hofman (C), Krejza, Svoboda (55. Marek) – Vegricht, Charvát, Maryška, Bajer – Nohýnek (66. Rakouský), Horák (78. Altman).