B mužstvo ovládlo derby

TJ Sokol Kněžmost – Mnichovohradišťský SK    1:2 (1:1)

Mnichovohradišťští po domácí blamáži s Kosmonosy zajížděli na půdu Kněžmosta. Případná výhra v derby by znamenala posunutí se v tabulce a držení lehké ztráty na špičku.

Začátek zápasu vyšel lépe domácím. Po rozehrávce se dokázali prokombinovat až do vápna, kde se dostali k zakončení, které Kroupa dokázal vyrazit stejně jako následné dvě dorážky, ale na další byl už krátký 1:0. O pár okamžiků mohl vyrovnat Vegricht z dorážky, ale neprostřelil z blízkosti brankáře. V 10. minutě si na roh Vegrichta naskočil Hájek a hlavou usměrnil míč do sítě 1:1. Rohové kopy byly v tomto zápase silnou stránkou hostí, zatímco domácí hrozili především z rychlých brejků. Po chybě v rozehrávce fauloval Kroupa těsně za vápnem, avšak domácí nepotrestali přímý kop ze slibné vzdálenosti. Mnichovohradišťští měli mírnou převahu, ale žádný střelecký pokus nedokázali dostat do branky. Poločas skončil tedy shodně 1:1.

Ve druhém poločase pokračovalo Mnichovo Hradiště ve svém tlaku, ale do vyložené šance se nedostalo. Po rohových kopech nepřišlo žádné důraznější zakončení a tak se stav neměnil. Na druhé straně neměl ani Kroupa moc práce. V závěru zápasu zavřeli hosté domácí na své půlce a snažili si vypracovat slibnou šanci. Až v 83. minutě se Bajer skvělým průnikem dokázal dostat až do vápna, kde pod sebe přihrál střídajícímu Nedomovi, který umístěnou střelou trefil tyč, od které se míč odrazil za druhou tyč  a hosté otočili zápas 1:2. Po inkasované brance se snažili domácí dlouhými nakopávanými míči dostat do šance, ale obrana Mnichova Hradiště nepřipustila změnu skóre. Mnichovo Hradiště zaslouženě zvítězilo v derby a drží krok se špičkou tabulky.

 

Branky: 1. Beran – 10. Hájek, 83. Nedoma

Sestava týmu: Kroupa – Hájek, Zdobinský, Pokorný, Svoboda (42. Havlík) – Vegricht (75. Nedoma), Maryška (60. Jonáš), Bajer, Nohynek –  Čermák (75. Mačák), Matouš (60. Vodák)