B-tým mistrem soutěže

Slavoj Kropáčova Vrutice – Mnichovohradišťský SK   1:3 (0:1)

 

V posledním kole Okresního přeboru nečekal rezervu Mnichova Hradiště lehký úkol. Aby získali mistrovský titul, museli zvítězit v Kropáčově Vrutici.

 

První poločas hráli hosté trochu nervózně a do šancí se dostávali zřídka. Naopak svými chybami pouštěli domácí do šancí. V 15. minutě nahrál Jonáš domácímu útočníkovi, který sám před Kroupou netrefil branku. Na druhé straně orazítkoval tyč Čermák střelou zpoza vápna. V 33. minutě vypíchl na půlce hřiště Vegricht míč krajnímu obránci a šel sám na brankáře. Ve snaze přehodit ho nastřelil tyč a z následné dorážky dokázal Čermák prostřelit bránící hráče 0:1. Do konce poločasu měli dvě obrovské šance domácí, kteří se řítili sami na Kroupu, ale ten vždy jistým zákrokem nepřipustil změnu skóre a tak první poločas hosté vyhráli 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a dočkali se vyrovnání. V 51. minutě se do zakončení hlavou po centru dostal jeden z útočících hráčů a jeho střelu dokázal Kroupa vyrazit, ale následnou dorážku dokázal Holub dostat do branky. Po vyrovnaném stavu začali hosté více tlačit a dostávat se do šancí. Několikrát šli sami na branku, ale ani jednou se nedokázali prosadit. Až v 60. minutě po centru Nohynka se sám před bránou zjevil Ajchler a ve snadné pozici vrátil hostům vedením 1:2. Po několika dalších neúspěšných nájezdech na branku se skóre změnilo až v 82. minutě. Kombinace na straně mezi Nedomou a Vegrichtem osamostatnila Vegrichta ve vápně, který přesnou přihrávkou pod sebe dokázal najít Jonáše, který upravil konečný stav utkání na 1:3. Konec zápasu si hosté pohlídali a mohli slavit mistrovský titul.

 

Sestava týmu: Kroupa – Jonáš (88. Kašing), Hájek, Prokorát, Najman – Vegricht, Matouš (69. Nedoma), Svoboda (85. Havlík), Nohynek – Čermák (73. Mačák), Ajchler (66. Kučera)

 

Branky: 51. Holub – 33. Čermák, 60. Ajchler, 82. Jonáš