B-tým opět v čele tabulky

TJ Sokol Kosořice – Mnichovohradišťský SK  1:3 (1:1)

 

V 24. kole OP hrála rezerva Mnichova Hradiště na půdě Kosořic. Mnichovo Hradiště potřebovalo bezpodmínečně vyhrát, aby se dostalo opět do čela tabulky. Ovšem lehký zápas je rozhodně nečekal.

 

Již v 1. minutě se do zajímavé šance dostali domácí, když se po centru ze strany uprostřed vápna ocitl domácí útočník úplně sám, ale netrefil branku. O pár okamžiků později mohl vstřelit branku Vegricht, ale z úrovně penalty sám před brankářem nedokázal skórovat. V 10. minutě se prosadili domácí, když se po odraženém míči z rohového kopu nedokázala obrana hostů zorientovat a Pára prostřelil Kroupu 1:0. Po vstřelené brance se do většího tlaku dostávali hosté a o 5 minut později bylo srovnáno. Prokorát si vzal míč a z dobrých 30 metrů dokázal vyslat pumelenici alá Pavel Nedvěd a s pomocí břevna vstřelil krásný gól 1:1. Hosté zkoušeli štěstí střelami ze střední vzdálenosti, ale brankář domácích byl vždy připraven. Na druhé straně zasahoval Kroupa po nebezpečných akcích domácích. Do obrovské šance se dostal Vegricht, když po zpětné přihrávce Najmana netrefil míč vůbec ideálně a minul tak branku. V závěru poločasu kopali domácí přísně nařízenou penaltu, kterou Kroupa dokázal skvěle chytit a nepřipustil tak změnu skóre. První poločas skončil nerozhodně 1:1.

 

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Drželi míč a kombinovali ve snaze dostat se do gólové příležitosti. Až v 60 minutě se dokázal prosadit Ajchler. Centr Kučery prodloužil Hájek na Ajchlera, který jako správný střelec  věděl, co má s míčem uprostřed vápna dělat a zavěsil 1:2.  Po vedoucí brance se hosté zatáhli a domácí měli herní převahu. Ze standartních situacích zkoušeli ohrozit branku, avšak do větší příležitosti se nedostali. V 84. minutě přidal pojistku Vegricht, když z rychlého brejku prostřelil nechytatelně brankaře 1:3. O pár minut později mohl přidat branku žolík Mačák, avšak nabídnutou příležitost mu v poslední chvíli ukradl domácí obránce. Mnichovo Hradiště se tak dostalo opět do čela tabulky, a i když se nad zásadami fair-play stahují v souboji o titul mračna, tým zůstává silný a dokazuje, že týmový duch je silnější než peněžní prostředky.

 

 

Branky: 10. Pára – 15. Prokorát, 60. Ajchler, 84. Vegricht

 

Sestava týmu: Kroupa – Kašing, Hájek, Prokorát, Jonáš – Nohynek (1. Čermák F.), Kučera, Matouš, Vegricht – Ajchler (81. Mačák), Najman (85. Havlík)