B-tým v čele tabulky

SK Kosmonosy – Mnichovohradišťský SK     1:2 (0:1)

 

V 20. kole Okresního přeboru zavítala rezerva Mnichova Hradiště na hřiště nedalekých Kosmonos. V sobotním utkání ztratil Chotětov na domácím hřišti body s Čistou, a tak případná výhra Mnichova Hradiště by znamenala posunutí se na první příčku v tabulce.

 

Začátek zápasu vyšel lépe hostům. Ve 3. minutě vyzval Čermák Ajchlera do úniku, který se vyhnul obráncům a sám před brankářem těsně přestřelil branku. Již v 8. minutě se měnilo skóre zápasu. Vegricht přihrávkou za obranu poslal do úniku Čermáka, který obešel brankáře a poté do odkryté branky bez problémů dostal míč 0:1. Po vstřelené brance se do hry dostali domácí. Dostali hosty do menšího tlaku, ale kromě standartních příležitostí si větší šanci nevytvořili. Naopak z rychlého brejku mohl skórovat Vegricht. Dostal míč od Čermáka za obranu, ale jeho střela za vápnem minula branku domácích jen o kus. Kosmonosy dokázali v závěru poločasu nastřelit břevno, ale k následné dorážce se útočící hráči nedostali a tak poločas vyhráli hosté 0:1.

 

Začátek druhého poločasu byl v režii domácích. Pokračovali v tlaku, ale výraznější šanci si nemohli vytvořit. Pár střel nebo centrů Kroupa bez problémů chytl. Až v 60. minutě si za obranu zaběhl Somr a střelou podél Kroupy vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později si na centr z rohového kopu nejvýše vyskočil Prokorát a vrátil vedení hostům 1:2. Kosmonosy tlačili, ale dokázali pouze nastřelit břevno. Velmi bojovným výkonem si dokázali Hosté pohlídat vedení a v důležitém utkání získali 3 body a posunuli se do čela tabulky.

 

 

Branky: 8. Čermák, 62. Prokorát – 60. Somr

 

Sestava týmu: Kroupa – Jonáš, Prokorát, Hájek, Nedoma (75. Havlík) – Vegricht, Svoboda, Nohynek, Čermák F. (46. Vodák) – Čermák J. (57. Hlaváč), Ajchler