Dětský sportovní den přivítal stovky návštěvníků

Druhý ročník dětského dne organizovaného Mnichovohradišťským sportovním klubem a spolkem Žijeme pro Hradiště nabídl bohatý sportovně-kulturní program a více než 500 dětí tak dostalo pěkný dárek. Na své si přišli i dospělí návštěvníci, kterých se do areálu sportovního klubu přišlo na program dětského dne podívat více než tisíc, což byla rekordní návštěva.

Pořadatelé navázali na minulý rok a opět se jim podařilo propojit spolkovou činnost místních organizací na jedné společné akci a nabídnout návštěvníkům různorodé společenské vyžití. Pro děti a jejich doprovod připravily místní spolky a organizace celou řadu zajímavých různorodých stanovišť. V letošním roce byl dětský den obohacen o doprovodnou akci organizovanou Klubem Mnichovo Hradiště, který představoval novou turistickou známku města s motivem závodního vozu, jenž se účastnil legendární rallye Paříž-Dakar. Součástí této doprovodné akce byla beseda s jezdci, výstava fotografií a také soutěže pro děti i dospělé. U vstupu do areálu byly odstaveny dva vozy LIAZ, které se této světoznámé soutěže zúčastnily, a sbírku motorizované techniky doplnily veteránské vozy místních dobrovolných hasičů.

Spolek Žijeme pro Hradiště s mnichovohradišťským Sokolem připravil na hlavním hřišti velký dětský koutek pro nejmenší návštěvníky s řadou herních prvků, doplněný o trampolínu a populární skákací hrad. Novinkou byly šlapací vysokozdvižné vozíky zapůjčené společností Linde, které měly velký úspěch u nejmenších závodníků. Svůj program pro děti si jako v minulém ročníku připravili fotbalisté, své pozemní i vzdušné výrobky prezentovali letečtí modeláři, své pruty včetně živých ryb místní rybáři, teepee postavila Liga lesní moudrosti, populárního pingpongového robota opět představil Sokol. Svůj stan postavil rovněž Klub dětí a mládeže, kde si děti mohly vyzkoušet svou tvořivost – mohly si odnést vlastní výrobek či namalovat obrázek. Nově se na mnichovohradišťském stadionu prezentovali místní skauti a svůj program si pro děti připravila také Jednota bratrská.

Spolek Žijeme pro Hradiště opět připravil celou řadu zajímavých stanovišť. Vybudoval střelnici, kde si děti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchových zbraní, a díky biatlonovému klubu BK Trefa Horní Stakory i střelbu z biatlonového speciálu. Dále byl k dispozici rovněž populární obří bublifuk, děti si mohly opět vyzkoušet chůzi po gumě (slack-line) a velmi vytížená byla neúnavná malířka na obličej Daniela. K dispozici byl fotokoutek, ve kterém si malí i velcí mohli na počkání vyrobit památeční fotografii s motivem dětského dne.

V sektoru integrovaného záchranného systému se představili policisté jak státní, tak městští, zástupci Červeného kříže Mladá Boleslav maskovali poranění a předváděli první pomoc raněnému. Vše doplňovali místní kynologové, kteří měli k dispozici štěňata i dospělé psy a předváděli dovednosti ve svém oboru.

K hudbě a poslechu hrál moderátor rádia Kiss Delta „Štěpo“ Štěpánek, jenž uvedl v rámci programu dvě loutkové pohádky mladého herce Štěpána Tučka. Štěpánovo kouzelné divadlo se těšilo velkému zájmu dětí i dospělých. Velmi zajímavé vystoupení v step aerobiku představilo Fit Studio Mnichovo Hradiště Soni Šimůnkové a pozadu nezůstal ani tým Sabiny Lacinové s vystoupením na trampolínách. V závěru dětského dne se představili zástupci Hasičského záchranného sboru Škoda Auto a. s. a místních dobrovolných hasičů, kteří předvedli ukázku zásahu u autonehody. Pomocí techniky vyprostili poraněného z havarovaného vozu a předvedli náročnou a nebezpečnou  práci hasičů.

V rámci bohatého programu proběhla rovněž autogramiáda dvou nadějných ligových fotbalistů FK Jablonec nad Nisou, a to Marka Kysely, který okusil v Interu Milán trenérské dovednosti Josého Mourinha, a reprezentačního kapitána české osmnáctky Ondry Mihálika. Oba si v rámci autogramiády popovídali s malými fotbalisty a rozdali řadu autogramů.

Organizátorům se díky podpoře hned několika sponzorů podařilo zajistit celou řadu dárků pro děti. Již u vstupu děti obdržely lahvičky či plechovky s pitím, malý dárek a slosovatelnou vstupenku. V závěru akce proběhla tombola o hodnotné ceny, z nichž jmenujme například model traktoru či poukázku do nového hračkářství Hračky Amina na náměstí v Mnichově Hradišti.

Závěrem bychom rádi poděkovali jednotlivým spolkům, které se dětského dne v rámci dobrovolné činnosti účastnily, a zejména sponzorům, bez nichž by podobnou akci nebylo možné zorganizovat. Děkujeme sponzorům EcoGlass Mnichovo Hradiště, Montana Mladá Boleslav, Město Mnichovo Hradiště, Stavby Nohynek, s. r. o, Kofola CS a. s., KM-PRONA a. s., Auto MH, Rambousek Mnichovo Hradiště, Josef Zikán – finanční poradenství, Zdravotní pojišťovna Škoda a Linde Material Handling ČR s. r. o.IMG_4717 IMG_4562 (1) IMG_4425 (1) IMG_4553