Doma zdolali Rejšice

Mnichovohradišťský SK – SK Rejšice  3:0 (3:0)

 

V 18. kole Okresního přeboru čekal rezervu Mnichova Hradiště důležitý zápas. Ve šlágru kola přivítali na domácí půdě druhé Rejšice.

 

Od začátku zápasu udávali tempo domácí. Drželi míč na kopačkách ve snaze vytvořit si šanci ke skórování. V 9. minutě vyzval Svoboda míčem Čermáka, který udělal kličku dvěma bránicím hráčům a z hranice vápna vystřelil nechytatelně k tyčce 1:0. Tlak domácích se pomalu stupňoval a do velké příležitosti se opět dostal Čermák. Dostal míč za obranu, ale zazmatkoval a jeho ránu zastavila až ochranná síť. Hosté si nedokázali vytvořit pořádnou šanci a tak se branku domácích snažili ohrozit ze standartních situací, ale výrazněji domácím starosti nepřidělali. Ve 25. minutě se po výkopu Kroupy do příležitosti dostal Nohynek, ale vystřelil těsně vedle brány. Hradiště se dostávalo do šancí po kombinací ze stran. Ve 32. minutě se v dobré příležitosti po centru ocitl Ajchler, ale míč netrefil ideálně a nahrál zpět Hájkovi. Hájek neváhal a vystřelil, avšak jeho střelu brankář vytáhl na břevno. K odraženému míči se dostal Vegricht a byl faulován. Následnou penaltu zahrával kapitán Hájek. Střela z pokutového kopu mířila doprostřed, a i když si brankář na míč šáhl, nestačil ho vyrazit 2:0. Ve 42. minutě vybojoval Svoboda míč u rohového praporku a poslal centr do vápna na Vegrichta, který v těžké pozici dokázal dostat míč do branky 3:0. První poločas zvládli domácí na jedničku a vypracovali si slušné vedení.

Druhý poločas už se hrál v klidnějším tempu. Hradiště kontrolovalo zápas a nehrnulo se dopředu. Bezradné Rejšice si nemohli vytvořit slibnější příležitost. Za zmínku ve druhém poločase stojí únik Pokorného od půlky hřiště, ale následná rána jen těsně minula bránu. Mnichovo Hradiště tedy zvládlo veledůležité utkání a posunulo se na druhé místo.

 

Branky: 9. Čermák, 32. Hájek, 42. Vegricht

 

Sestava týmu: Kroupa – Jonáš, Hájek, Kašing (46. Havlík), Nedoma – Nohynek, Svoboda (72. Bajer), Kučera, Vegricht (72. Tomašov) – Ajchler (72. Pokorný), Čermák (55. Mačák)