Dorostenci na domácím hřišti neprohrávají (2.5.)

Tuto středu poměřili dorostenci své fotbalové dovednosti s dalším ze svých soupeřů, tentokrát s týmy z Ostré. Nutno říci, že po výsledcích 1:1 a 2:1 mohl být trenér spokojen. Starší dorost ve svém utkání vybojoval hodnotnou remízu, neboť soupeř k nám přicestoval jako aktuálně druhý tým tabulky a tak „asi“ zasloužená dělba bodů nakonec více mrzí hosty. Ve vyrovnaném utkání byli hosté lepším týmem v prvním poločase, zatímco domácí borci přitlačili na pilu v tom druhém. Hrál se rychlý běhavý fotbal plný osobních soubojů, který dokázal diváky bavit po celých 90 minut. V 16. minutě po akci z pravé strany se dostává míč po odrazu na velké vápno, kde ho hráč Tomka technickou střelou do protipohybu hostující brankáře posílá do sítě. 1:0 pro domácí. V 60. minutě hosté srovnávají na konečných 1:1, kdy hlavičkující hráč Ostré překonává jinak velmi dobře chytajícího brankáře Kalčíka, který dokázal v průběhu zápasu svými zákroky několikrát přivést hostujícího trenéra k šílenství z neproměňování šancí svých svěřenců. I naši kluci měli ke skórování několik možností, ale malý důraz či špatné vyřešení situací vždy naše šance zhatilo.

Branky MSK: Tomka

Sestava: Kalčík, Šosvald, Ponocný, Skuček, Říha, Prokorát, Čáp, Hrdlička, Tomka, Sameš, Le Chí / Mihalík

Mladší dorost poměřil své síly se stejným soupeřem, s týmem z Ostré, který také aktuálně okupoval druhé místo, ale na opačném pólu tabulky. A asi tento fakt přispěl podvědomě k tomu, že se naši hráči po celé utkání nedokázali dostat do správného tempa. Celé utkání zdobila spousta nepřesností a zbytečných ztrát balónu, a tak to byl z obou stran spíše boj, než-li pohledný fotbal. Nakonec si přeci jen naši hráči výhru 2:1 zasloužili více, neboť byli lepším týmem a jenom díky celé řadě neproměněných šancí nebyla jejich výhra vyšší.

Výhru naše mužstvo udrželo díky:

  • Střelecké potenci útočníka Filipa Šosvalda, který vstřelil oba domácí góly, hattrick však odmítl svojí neproměněnou penaltou.
  • Výborným zákrokům brankáře Lukáše Boška, který vychytal dva samostatné nájezdy soupeře.
  • Celkovému kolektivnímu výkonu všech hráčů, kdy i přes to, že se nedaří fotbalově, umí kluci zápas na svoji stranu strhnout bojovností.

Branky MSK: 2x Šosvald

Sestava: Boško, Macek, Mihalík, Vutkan, Kima, Košek, Maryška, Havel, Šosvald, Rašín, Majdl / Kaplan, Ponocný, Kalous

Již tuto neděli k nám zavítá další ze soupeřů – FK Říčany.

P1240547