Důležité domácí body

Mnichovohradišťský SK – TJ Sokol Chotětov  2:1 (2:0)

V 9. kole Okresního přeboru na půdu Mnichova Hradiště zajížděl soupeř z Chotětova. Hosté disponovali nejlepší obranou v okrese, když zatím obdrželi jen 6 branek. Domácí doufali ve vítězství a přeskočení svého soupeře v tabulce.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, na těžkém terénu se jim lépe dařilo kombinovat a dostávat se do šancí. Po rohovém kopu zakončoval Čermák, ale jen nastřelil tyč branky. V 10. minutě centroval Čermák míč po zemi pod sebe do vápna, kde byl Bajer a ten nekompromisně prostřelil brankáře na přední tyč 1:0. V další příležitosti byl Jonáš, když opět po centru Čermáka, který směřoval ze strany na malé vápno mezi obránce nedokázal Jonáš usměrnit do brány. V další obrovské šanci se ocitl Čermák, kterého vybídl Bajer a Čermák sám proti brankáři nebyl úspěšný. Do dalšího úniku se dostal Nohynek, který si narazil míč s Bajerem, ale sám před brankářem nedokázal proměnit. Přihrávky za obránce domácím vycházely na výbornou, ale koncovka byla už horší. Ve 33. minutě lobem poslal Matouš míč přes obránce na Jonáše, který byl  faulován brankářem a byl nařízen pokutový kop. K exekuci se postavil Kučera a nekompromisně proměnil 2:0. V závěru poločasu mohl z volného přímého kopu zvýšit skóre Kučera, ale brankář jeho ránu zastavil skvělým zákrokem. Poločas domácí vyhráli 2:0, ale kdyby proměnili své šance, mohlo být skóre o dost větší.

Druhý poločas byl odrazem prvního. Domácí přes poločasovou přestávku vypadli z tempa zápasu a iniciativy se chopili hosté. Ti se dlouhými nakopávanými míči do vápna snažili prosadit ze vzduchu, ale obrana domácích byla pozorná. Až v 70. minutě, kdy Jonáš svým nedůrazným odkopem nahrál pouze soupeřovi, který vrátil míč do vápna, kde se z ofsajdové pozice prosadil Buryán 2:1. O pár okamžiků mohli hosté vyrovnat, ale ve vyložené šanci na malém vápně pouze trefili nedůraznou střelou Kroupu. Domácí hrozili především z rychlých brejků, ale nedařilo se jim je dotáhnout do gólového závěru. V samotném závěru mohl rozhodnout Nedoma, když odražený míč po centru získal Jonáš, který přihrál Nedomovi, ale ten sám před brankářem neproměnil. Domácí tedy dokázali porazit v důležitém utkání Chotětov a po víkendu jsou na třetím místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Doubravu, kam jedou za týden.

Branky: 10. Bajer, 33. Kučera – 70. Buryán

Sestava týmu: Kroupa – Zdobinský, Hájek, Pokorný, Kučera – Nohynek, Jonáš, Bajer, Havlík (60. Nedoma) – Čermák (65. Vodák), Matouš (75. Tomašov)