FC Sellier Bellot Vlašim B – MSK 2:3 (0:2)

K poslednímu podzimnímu kolu zajížděl celek MSK do daleké Vlašimi, kde ho čekala zdejší rezerva. Tým domácích byl ve výborném rozpoložení, neboť v minulém kole porazil na penalty vedoucí Lysou a dotáhl se na ni bodově. Svůj výkon chtěl potvrdit i v tomto utkání a pečetit tím zdařilý podzim. Navíc trenér domácích mohl zapojit i hráče z A-týmu, kteří hrají druhou ligu, jenž měla tento víkend díky reprezentační pauze přestávku. Trenér Šafář odjel do Vlašimi pouze s 3 hráči na střídání, když jeden z nich byl náhradní brankář Kalčík. Do sestavy se oproti minulému kolu dostal místo Svobody Najman a Rakouského vystřídal Radačovský.

Zápas začal tlakem domácích, kteří svou rychlostí a přesnou kombinací zlobili obranu hostů. Mladí hráči Vlašimi hýřili pohybem a náběhy, s kterými měla obrana problémy. Po pěkných kombinacích se během prvních 15 minut dostali domácí do 3 příležitostí, které však výborně chytající Kroupa zneškodnil. Hosté hráli obětavě a s velkým nasazením do obranné činnosti. Poté co získali balón, podnikali rychlé a nebezpečné brejky do roztažené obrany domácích. Větší šance však nepřicházely, a to ani z rohových kopů či po centrech ze standartních situací. Naopak domácí byli nebezpeční, ale jejich snahy končily vždy na bezchybně chytajícím Kroupovi, který držel bezbrankové skóre. Ve 30. minutě zahrával Prokorát přímý volný kop z pravé strany. Míč si ve vápně našel Jíra, který byl však zády k bráně a tak míč vytáhl z šestnáctky. Tím na sebe nalákal 2 protihráče, mezi nimiž pak prostrčil míč na Radačovského do malého vápna, který nadvakrát propasíroval míč do brány – 0:1. O 5 minut později bylo na straně hostů ještě veseleji. K rozehrání standartní situace se postavil Hofman, který míč pouze lehce posunul na Bajera, který z 25 metrů poslal nechytatelnou pumelici, která zapadla krásně do levého horního růžku Štecherovy branky – 0:2. Domácí byli jakoby opaření horkou vodou a po zbytek poločasu se do větší příležitosti nedostali. Koncem poločasu sice zahrávali řadu rohových kopů, ale větší ohrožení Kroupovy branky nepřišlo.

Do druhé půle vstoupili domácí opět aktivně a byla na nich vidět touha se zápasem něco udělat. Ovšem už v 50. minutě se za obranou domácích zjevil Jíra a míč poslal kolem brankáře k levé tyči. Míči sice nedal velkou razanci, ale ten se do vlašimské sítě dokutálel a hosté mohli slavit tříbrankové vedení – 0:3. V 55. minutě se k míči ve středu hřiště dostal agilní Fortelný, který poslal křížný balón za hostující obranu. K míči se jako první dostal Kroupa, který míč zachytil před dobíhajícím Motyčkou. Ten ovšem do Kroupy naběhl a spadl. Rozhodčí Boček se rozhodl odpískat nesmyslný pokutový kop a ještě udělil Kroupovi žlutou kartu. Penaltu si vzal na starost Dušek a s notnou dávkou štěstí míč procedil pod padajícím Kroupou do sítě – 1:3. Následných 10 minut byli hosté pod tlakem a soustředili se spíše než na hru na verdikty rozhodčího, který je penaltovým zákrokem značně rozhodil. Domácí tlačili na pilu a hrozili čím dál více. Vyvrcholením všeho byl druhý gól v síti hostů, který vstřelil Janda po individuální akci – 2:3. S hosty to nevypadalo dvakrát dobře, ale paradoxně je gól v jejich síti vybičoval k týmovému výkonu a bojovnosti. Hosté dokázali podržet balón a dokázali i pozlobit přes svou levou stranu, kde hrál aktivní Honc. Do konce zápasu se do velké šance dostal ještě Fortelný, kterého opět vychytal Kroupa. Hosté nakonec uhájili vítězství hlavně díky Kroupovi a obětavému a bojovnému výkonu celého týmu.

Sestava FC Vlašim B: Štecher – Fortelný (80. Filip), Matzner (46. Skiba), Janda, Toupal (70. Zvára), Dušek (76. Petrů), Cettl, Motyčka (66. Vobecký), Skopec, Lapáček, Habal

Sestava MSK: Kroupa – Najman, Hofman, Prokorát – Honc, Hrdina, Charvát, Bajer, Vegricht – Jíra, Radačovský (89. Rakouský)

Žluté karty: Cettl, Lapáček – Kroupa, Bajer, Jíra, Radačovský, Charvát

Nyní následuje zimní přestávka. Další mistrovské utkání odehraje celek MSK 9.3. proti Pěčicím.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.