Mnichovohradišťský SK vs. TJ Sokol Družba Suchdol 2:3 (1:1)

V sobotu 22. září na náš trávník zavítal tým Suchdola. Na tohoto soupeře jsme v minulosti nenarazili a netušili jsme, co od něj můžeme čekat. Jen podle postavení v tabulce se dalo předpokládat, že tento zápas bude patřit k těm těžším. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Hrálo se převážně na polovině hřiště. Domácí se snažili dostat do zakončení kombinací po zemi, ale většinou selhala finální přihrávka, nebo zakončení. Hosté hrozili z rychlých protiútoků po našich ztrátách před jejich brankou. Ve 23. minutě špatně pokrytý hráč soupeře utekl po levé straně a dostal se až do pokutového území, kde se ho podařilo zastavit pouze za cenu faulu. Následovala penalta, kterou hráč Suchdola proměnil – 0:1. Ve 26. minutě jsme zahrávaly rohový kop, který střelou z voleje proměnil A. Stand. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného skóre 1:1.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první. Bohužel na kolena nás srazila dvouminutová nesoustředěnost a možná i snaha zvrátit zápas na svou stranu. V 57. a 58. minutě došlo opět na soupeřův rychlý protiútok po ztrátě míče na jeho polovině a potrestání v podobě dvou branek – 1:3. Přičemž třetí, a vlastně rozhodující, branku poslal za záda Zápotockého domácí obránce Mareš ve snaze odvrátit nebezpečí. Poté bylo opět na hráčích MSK vidět, že nechtějí odejít poraženi a jejich tlak se začal stupňovat. V 63. minutě zahrával M. Křesťan přímý kop, který hostující brankář neudržel – 2:3. I přes několik dalších možností na vyrovnání, se již skóre neměnilo.

 Komentář trenéra Kvintuse: „Myslím, že kluci se nemusí za svůj výkon stydět. Odehráli kvalitní utkání se silným soupeřem. Bohužel jsme svými chybami soupeři nabídli příležitosti, které dokázal využít. Tak jak při nás štěstí stálo v prvním kole, dnes se od nás odvrátilo.“

Branky: Stand, Křesťan.

Sestava: Zápotocký / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Mareš, Matoušek, Stand, Novák V, Vít. / Novák G, Červa, Binar, Bouma, Dvořák, Pešán.