MSK – FC Velim (2:1)

Ve středu odpoledne 12. Září zavítal na naše hřiště tým z Velimi. Jednalo se o zápas 3. kola středočeského poháru, do kterého jsme postoupili přes Dolní Bousov po výsledku 2:1 na pokutové kopy. Náš soupeř se do 3. kola dostal po jednoznačné výhře nad TJ Mnichovice, jenž schytali na debakl 1:7. Soupeře jsme znali z minulé sezóny, kdy také působil v 1. A třídě. V této sezóně ovšem hraje krajský přebor, kde se mu ale moc nedaří a po 5 odehraných kolech má na svém kontě pouhé 2 body a krčí se na předposlední příčce. Za zmínku z hráčů hostů stojí rozhodně Lukáš Hartig, který ochutnal atmosféru 1. Ligy v dresu Sparty Praha, Bohemians Praha 1905 či SK Sigmy Olomouc. Jedná se tedy o velmi zkušeného hráče s velkým přehledem ve hře. Trenér domácích Šafář poskládal do zápasu velmi mladou sestavu, jejíž věkový průměr byl kolem 21 let. Nejstarším hráčem sestavy byl 28letý Lakatoš, který se opět vrátil k aktivnímu hraní. V nominaci na zápas chyběli z důvodu zranění či pracovní povinnosti: Hofman, Honc, Hrdina, Jíra, Mlynka, Bajer a Krejza. Na lavičce se tak objevili mladí dorostenci Mihálik se Šosvaldem.

41658106_2256611311238979_2466537934988247040_n

Do zápasu jsme nenastoupili dobře a soupeř, i když také v omlazené sestavě, měl více ze hry. Dostával se před naše vápno postupnou kombinací, na kterou jsme nedokázali reagovat. Do žádné větší šance se ovšem dostat nemohl a hrozil tedy hlavně střelami ze střední vzdálenosti, s kterými si pohárový hrdina Kalčík dokázal poradit. Další ohrožení pro naši branku přišlo z kontru, který z pravé strany hostující útočník poslal do připraveného Kalčíka. S postupem času se mladí hráči v naší sestavě otrkávali a dostávali se více do hry. Začali kombinovat na své půlce a držet balón. Do větší šance se ale i díky špatné předfinální či finální fázi nedostali. Jedinou hrozbou tak byly rohové kopy, ale ani ty k větší šanci nevedly. Zbytek poločasu se odehrával ve středu pole a to hlavně díky nepřesnostem na obou stranách. První poločas tak skončil bez branek.

Do druhé půle trenér poslal místo Nohynka do středu zálohy Pokorného, který tak s Charvátem tvořil novou dvojici ve středu pole. Obraz hry se však příliš nezměnil, tedy kromě nasazení, které bylo od některých hráčů větší než v poločase prvním. Hra byla vyrovnaná a většinou se stále odehrávala ve středu hřiště, kde svedli naši záložníci řadu soubojů. Šancí v tomto zápase bylo pramálo. Do jedné z nich se po centru z levé strany dostal hostující útočník. Ve své šanci ovšem napálil míč tak nešikovně, že trefil Kalčíka přímo do obličeje. Ten i za cenu menší bolístky zachránil svůj tým od inkasování. Na druhé straně se do velké šance dostal Radačovský, který bohužel svůj hlavičkový pokus poslal těsně nad. Soupeř ale zahrozil rychlým brejkem po naší pravé straně, po kterém i skóroval. Nenápadnou střelu Novotného z hranice vápna mírně lízl blokující Prokorát a nešťastný Kalčík už nestačil reagovat- 0:1. Trenér domácích se snažil hru oživit směrem dopředu, a tak poslal do hry ofenzivního Vegrichta se Šosvaldem. Hráči domácích zvýšili svou aktivitu a snažili se vyrovnat. Po pěkných kombinacích se, ale ne a ne dostat do vápna či do nebezpečného zakončení. Až v 84. minutě se po odraženém míči z předchozí standardní situace dostal Novák a poslal centr na velké vápno. Zde se nejlépe zorientoval Prokorát a svou křížnou střelou z levé strany vápna poslal míč po zemi k pravé tyči za bezmocného Dejmka-1:1. Hosté jakoby opaření horkou vodou přestali téměř hrát, čehož domácí dokázali využít i podruhé. Po krásné individuální akci Vegrichta po levé straně, kdy obešel dva protihráče a z hranice vápna vypálil pumelici svou slabší levou nohou, zapadl míč krásně do levého horního rohu a otočil tak zápas v náš prospěch – 2:1. Posledních 5 minut se soupeř snažil vyrovnat, ale dlouhé nákopy dokázala naše obrana odvrátit a po závěrečném hvizdu jsme mohli slavit postup v poháru do dalšího kola.

41711346_927873804070709_6614699052627918848_n

Sestava MSK: Kalčík – Říha (77. Šosvald), Najman, Prokorát, Svoboda (68. Mihalík) – Lakatoš (46. Janata), Nohynek (46. Pokorný), Charvát, Novák – Jonáš (73. Vegricht), Radačovský

Na střídání byl připraven Kroupa

Sestava Velim: Dejmek – Kosina, Kyncl, Kopáček (46. Jehlička), Seifert, Kadlec, Hruška (46. Jansta), Zajíc (46. Novotný), Kasal, Hartig, Nezavdal (46. Kuchař)

Utkání se odehrálo bez žlutých karet.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.