MSK – FK Čáslav B 3:2pp (0:0)

Poslední zářijovou neděli přicestovala do Hradiště rezerva Čáslavi. Za krásného slunečného počasí se přímo nabízelo dorazit na fotbal. Náš soupeř měl po 7 kolech na svém kontě 8 bodů a přijel k nám napravit výsledek z minulého kola, kdy utrpěl debakl 2:6 od Lysé. Naopak domácí chtěli potvrdit získané 2 body z Českého Brodu a dotáhnout se na čelo tabulky. Vzhledem k výsledkům ze soboty, kdy Kosmonosy i Vlašim ztratily, se k tomu nabízela vhodná příležitost. Domácí kouč Šafář se rozhodl pro totožnou sestavu jako minulý týden.

43006835_2112005202195539_7381010111172444160_n

Úvod utkání patřil domácím. Hosté byli zaskočeni aktivitou domácích a za prvních 10 minut se téměř nedostali ze své poloviny. Domácí se dostávali do šancí přes rychlé kraje – kde ,,řádili“ Honc a Vegricht. Do velké příležitosti se dostal Jíra, který se prodral až před brankáře Skokana. Svou střelu namířil dobře, ale brankář ji dokázal vyškrábnout na tyč a s následujícím nebezpečím si už obrana hostů poradila. V 15. Minutě se ve vápně krásně uvolnil Honc. Obránce hostů si počínal tak nešikovně, že ho zastavil pouze za cenu faulu a následoval pokutový kop. Bohužel pro domácí, ale Hofman nemířil přesně a míč poslal vedle levé tyče. I přes neproměněnou penaltu, se domácí dále snažili o  vstřelení branky. Nejprve se snažil svůj omyl napravit Hofman, ale z přímého volného kopu nastřelil pouze břevno. Další velkou příležitost měl Bajer, který měl míč ideálně vykulený na penaltovém puntíku, ale svou střelu namířil pouze do čáslavského obránce. Hosté během první půle zahrozili pouze dvěmi střelami, které však minuly Kalčíkovu bránu. Tak se šlo do kabin za nerozhodného skóre 0:0, i když měli domácí vést minimálně o 2 branky.

42937161_1964918970473990_2056192387251699712_n

Druhý poločas byl vyrovnanější a více ze hry začali mít hosté, kteří hrozili hlavně ze standartních situací. Po jedné z nich se dokonce dostali do vedení. V 50. Minutě centrovaný míč domácí obrana dokázala odvrátit, ale s následnou střelou Chadraby si už ani Kalčík rady nevěděl-0:1. Nutno podotknout, že Chadraba dostával míč do evidentního ofsajdu, který ovšem pomezní přehlédl. Domácí se snažili vyrovnat, ale trápila je finální a předfinální fáze. Do větší šance se dostal snad jen Rakouský, který po pěkné přihrávce Jíry Skokana nepřekonal. Domácí otevřeli hru a hosté hráli na brejky, Jeden z nich mohl skončit brankou, ale Kalčík zachránil naděje na bodový zisk. Vyrovnání se domácí dočkali v 80. minutě, kdy nemohoucnost střelců utnul Honc svou tečovanou střelou, která zapadla k levé tyči – 1:1. V 90. minutě hosté zahrávali standartní situaci, která byla opět sporně nařízena. Po centru do domácího vápna a faulu v něm odpískal sudí Hron druhý pokutový kop v zápase. Jeho zahrávání se chopil čáslavský Růžička, který zvládl tíhu okamžiku a skóroval– 1:2. Domácí vrhli všechny své síly do útoku a z dlouhého balónu do vápna dokázali vytěžit roh. Po jeho rozehrání by sudí stoprocentně ihned odpískal konec zápasu, tak šli do vápna všichni, tedy i brankář Kalčík. Rozehraný rohový kop vyboxoval Skokan na velké vápno k Honcovi, který posledním kopem zápasu poslal míč do odkryté brány a rozpoutal v řadách domácích obrovskou radost-2:2. Po gólu sudí ukončil zápas a následovaly penalty.

43021722_449518492121150_819623516927164416_n

Na penaltový rozstřel stačily pouze 4 série.

Hosté minuli, Svoboda se nemýlil.

Hosté uspěli, Hrdina rovněž.

Hosté nastřelili tyč, Honc uspěl.

Hosté uspěli, ale Charvát uspěl a tak se domácí mohli radovat z cenného bodu navíc.

Trenér Šafář utkání zhodnotil takto: ,,Zápas jsme zvládli otočit, i když jsme dvakrát prohrávali. Opět jsme neproměnili šance, ale nakonec jsme alespoň vyrovnali a opět jsme zvládli pokutové kopy a připsali si cenné 2 body do vyrovnané tabulky.“

Sestava MSK: Kalčík – Svoboda, Hofman, Prokorát, Najman (50. Charvát) – Vegricht (61. Lakatoš), Bajer, Hrdina, Honc – Radačovský (64. Rakouský), Jíra

Ke střídání byli přichystáni ještě: Říha, Janata, Nohýnek a Knobloch

Sestava FK Čáslav B: Skokan – Vajgl, Plíhal, Růžička, Kurka, Zoufalý, Ronovský, Chadraba, Svoboda (81.Pavlík), Dastych (88. Lebduška), Jirků (65. Trekoval)