MSK – FK Pšovka Mělník 1:2pp (0:1)

V rámci 10. kola zavítal na naše hřiště celek z Mělníka. Soupeř se v tabulce krčil na předposledním místě se ziskem 8 bodů. Horším týmem v soutěži byl jen nováček z Úval. Domácí chtěli napravit výsledek z minulého kola, kdy smolně prohráli v Zárybech po pokutových kopech. Kouč Šafář se rozhodl udělat v základní sestavě 3 změny. Oproti minulému kolu nastoupil od začátku Hrdina s Lakatošem a do branky se místo Kalčíka vrátil Kroupa. V průběhu týdne se k týmu připojil i Vojtěch Sysel, který k nám přišel z Turnova a hned byl připraven naskočit do zápasu.

Zápas pro domácí celek nezačal vůbec dobře. Hned ve 4. minutě se totiž měnilo skóre. K odraženému balónu se dostal Šmíd a zpoza vápna vyslal tvrdou přízemní střelu, která krásně zapadla za levou tyč za marně se natahujícího Kroupu – 0:1. I přes brzy obdrženou branku se domácí snažili co nejdříve srovnat. Blízko vyrovnání byl v 11. minutě Charvát, ale z malého vápna trefil pouze tyč. Snaha se domácím nedala upřít, ale šance ke skórování nepřicházely. Naopak soupeř hrající na rychlé kontry hrozil a to hlavně přes svou levou stranu. Po jedné z akcí musel tým domácích zachránit až Kroupa svým bravurním zákrokem. Další brejk soupeř zakončil střelou do břevna, naštěstí pro domácí byl poté dorážející hráč v ofsajdu, tudíž branka nemohla platit. Poté se vytasili i domácí. Nejprve předběhl Vegricht svého strážce a postupoval ze strany sám na Šteinera, mířil dobře na přední tyč, ale gólman jeho úmysl přečetl a míč vyrazil na rohový kop. Z následného rohu přišla další šance. Hofman nikým nehlídaný napálil míč z voleje pouze do připraveného Šteinera, který míč pouze vyrazil k Radačovskému, pro něhož však brána byla malá a z malého vápna netrefil. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí stejně jako hosté do té první – tedy gólově. Kroupův dlouhý nákop dopadl až do hostujícího vápna, kde Radačovský rozhodil obránce Vildu natolik, že svou hlavičku nasměroval do své brány za bezmocného Šteinera – 1:1. Do další příležitosti se dostal Charvát, který mohl strhnout vedení na stranu domácích. Po Hofmanově standartce míč propadl až na zadní tyč právě k němu, ale míč se mu zamotal pod nohama a nakonec ani nevystřelil. Během ošetřování hostujícího obránce za postranní čarou hráli hosté v 10, čehož mohl využít po krásném centru od Vegrichta střídající Najman, ale svůj hlavičkový pokus z malého vápna netrefil ideálně a zamířil nad branku. Zbytek poločasu se odehrával uprostřed hřiště s velkým počtem nepřesností na obou stranách. Více ze hry měli hosté, ale žádnou větší příležitost si nevypracovali. Zápas dopěl do svého konce, a jelikož bylo skóre nerozhodné, následovaly opět penalty.

Hrdina neuspěl, soupeř byl úspěšný.

Rakouský byl neomylný, soupeř rovněž.

Prokorát uspěl, soupeř také.

Svoboda proměnil, ale soupeř ne.

Hofman neproměnil, ale Kroupa chytil.

Kroupa skóroval, ale soupeř také.

Vegricht vsítil, soupeř nápodobně.

Najman neuspěl, ale soupeř bohužel ano.

Zápas tedy skončil 1:2 po penaltách a hosté si připsali cenný bod navíc do tabulky. Domácí může mrzet opětné neproměňování šancí, které je trápí téměř celý podzim.

Sestava MSK: Kroupa – Svoboda, Hofman, Prokorát – Vegricht, Bajer, Hrdina, Charvát (59. Najman), Lakatoš (80. Sysel) – Honc (72. Rakouský), Radačovský (85. Říha)

Do zápasu byl připraven zasáhnout Kalčík s Janatou.

Sestava FK Pšovka Mělník: Šteiner- Netolický (77. Kouba),Šmejkal, Pokorný, Dohnal, Chytil, Grabmuller, Šmíd, Mrvík, Zeman, Vilda

Na střídání byli připraveni: Beneš, Martínek, Braunšveig.

Žluté karty: Radačovský – Netolický

K dalšímu utkání zajíždí celek MSK do Semic. Utkání se odehraje v neděli 21.10. od 15:30.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.

44129401_292400914698948_110178645720432640_n 44139926_181530592773367_6946133359508586496_n 44337499_1840050716044930_7375756339672252416_n