MSK – SK Rejšice 2:3 (0:2)

V sychravé neděli 28.10., kdy většina lidí slavila 100 let od vzniku republiky, zavítal na hřiště v Hradišti celek z Rejšic, který ještě v minulé sezóně hrál krajský přebor, z něhož ovšem spadl do 1. A třídy. Ze základní sestavy soupeře můžeme jmenovat Vratislava Hlaváče, který hájil barvy našeho dorostu a připsal si i pár startů za ,,Béčko“. Soupeř měl před zápasem pouze o 3 body méně než domácí, kterým se v posledních kolech příliš nedaří. Hradištští fotbalisté chtěli dát zapomenout na špatný výkon z minulého kola, kdy v Semicích prohráli 3:0. V základní sestavě se proti minulému kolu objevil Charvát, který nahradil Hrdinu, uzdravený Jíra místo Rakouského a Najman nastoupil místo nemocného Bajera. Poslední změna se udála mezi tyčemi, kde místo Kroupy nastoupil Kalčík.

Utkání nezačalo pro domácí vůbec dobře. Již ve 3. minutě se dostal soupeř do rychlého vedení. Po dlouhém nákopu brankáře a propadlém balónu se za obranou zjevil právě Hlaváč, který ustál souboj a uklidil míč podél levé nohy padajícího Kalčíka do sítě – 0:1. Domácí byli zaskočeni rychlým gólem, naopak soupeř se dostal na koně a hrál aktivně. Hráči MSK se snažili o kombinaci, ale měli problémy s presinkem hostů a často tak přicházeli lacině o balón. Naopak hosté předváděli kvalitní kombinace, ale do větších příležitostí se nedostávali. Domácí měli pár náznaků slibných příležitostí po brejcích, ale jejich snaha většinou zkrachovala na špatné předfinální či finální fázi. Šanci měl snad pouze navrátilec do sestavy Jíra, ale tváří v tvář brankáři nemířil přesně. Ve 37. minutě zahrávaly Rejšice přímý kop, který Kalčík sebral a chystal se založit rychlý kontr výhozem na rozběhnutého Charváta. Při výhozu mu ale míč vyklouzl tak nešťastně, že trefil do zad Hlaváče, který si míč následně zpracoval a poslal ho do odkryté branky – 0:2. Zbylých 10 minut poločasu se domácí snažili dát kontaktní branku, ale pozorná obrana hostů žádnou šanci nepovolila.

Do druhé půle vstoupili domácí stejně jako do té první – tedy obdrženou brankou. Poté, co aktivní Hlaváč naváděl míč z pravé strany na střed, se míč dostal na levý okraj velkého vápna, odkud míč napálil Jaroš přesně k levé tyči Kalčíkovy branky, který mohl lovit míč ze sítě již potřetí – 0:3. Domácí se nevzdávali a chtěli ještě s výsledkem něco udělat. Začali držet míč více na svých kopačkách a diktovat tempo hry. Hosté se zatáhli a čekali na ztráty, po kterých vyráželi do rychlých brejků. MSK si vypracovalo pár šancí. Nejprve skončil Svobodův centr na břevně. Další závar po rohu zakončil Prokorát střelou nad branku. Ujala se až Charvátova střela v 72.minutě, kdy z malého vápna zužitkoval přihrávku Radačovského a dal tak domácím naději – 1:3. Domácí vycítili po gólu šanci a hnali se dál dopředu. Velkou šanci měl Vegricht, který obešel brankáře a z úhlu mířil do prázdné branky. Z brankové čáry mu ovšem obránce Rejšic míč vykopl. Další šanci měl Nohýnek, ale střelu poslal pouze do náruče Bindera. V 89. minutě na sebe Jíra natáhl 2 obránce a v pravý čas poslal míč doprava na rozběhnutého Nohýnka, který míč poslal podél padajícího Bindera do sítě – 2:3. Po gólu se strhla šarvátka mezi Jírou a Šťastným, kterou rozhodčí Dragoun vyřešil tím, že oběma hráčům udělil žlutou kartu. Pro domácího Jíru to už však byla v zápase druhá a tak zamířil do sprch. Zbývajících 5 minut zápasu se domácí snažili o vyrovnání, ale hosté hru zkušeně zdržovali a domácí již k žádné šanci nepustili. Domácí si tak připsali již čtvrtou porážku v řadě a v tabulce klesli na 7. místo.

Sestava MSK: Kalčík – Svoboda, Hofman, Prokorát – Najman, Sysel (28. Nohýnek), Charvát, Vegricht, Lakatoš (71: Říha) – Radačovský (84.Rakouský), Jíra

Na střídačce byli Kroupa s Janatou

Sestava SK Rejšice: Binder – Fingerhut, Šťastný, Sameš, Kučera, Jaroš, Krýda (56. Fidrich), Falta (63. Bělík), Rys (84. Pečínka), Karela, Hlaváč (76. Landr)

Žluté karty: Svoboda, Radačovský, Vegricht, Jíra – Šťastný

Červená karta: Jíra

Ve 13. Kole nastoupí celek MSK na půdě Kosmonos. Zápas se odehraje v sobotu 3. 11. od 14:00.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.

45054147_369777593563812_1385245631496323072_n