MSK – SK Úvaly 2:0 (1:0)

V neděli 11. 11. , kdy z každé domácnosti voní svatomartinská husa a chalupáři zazimovávají své chalupy, přicestoval poslední celek tabulky – SK Úvaly. Hosté v posledním kole prohráli s Lysou 2:6 a měli tedy co napravovat. Za zmínku stojí hráč Jan Blažek, který během své kariéry hájil barvy prvoligové Slavie či Liberce. Domácí už potřebovali nutně vyhrát, neboť po sérii 3 utkání bez bodu se propadli tabulkou až na 9. místo v tabulce. Domácím do plné sestavy scházeli pouze zranění Sysel, Najman a Janata s Krejzou.

Úvod utkání se odehrával v režii domácích, kteří drželi míč na svých kopačkách a kombinovali. Kombinace se však odehrávala kolem půlící čáry a odtud branky nepadají. Do nadějných příležitostí se dvakrát dostal Hrdina, který však své střely nevměstnal mezi tři tyče. V 11. minutě se na hranici velkého vápna dostal k míči Vegricht. Svými kličkami zamotal hlavu hned dvěma obráncům a z hranice malého vápna vyslal nechytatelnou střelu pod břevno Fischerovy branky.-1:0. Tato branka domácí uklidnila. Nadále drželi míč na svých kopačkách a otáčeli hru z jedné strany na druhou. Hosté se snažili napadat rozehrávku domácích, ti se ale z jejich presinku vždy dokázali vymanit. Jedinou hrozbou pro domácí byl již zmiňovaný Blažek, který dokázal míč podržet, ale chyběla mu potřebná podpora od spoluhráčů a tak jeho akce neměly velkou šanci na úspěch. Domácí sice míč drželi, ale často chybovali ve finální či předfinální fázi, tudíž branku Fischera ohrozit nedokázali. Hradišští zahrávali během první půle velký počet rohových kopů, ale ani z nich si větší šanci nevytvořili. První půle tak skončila těsným vedením MSK 1:0.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Míč tedy drželi domácí, ale větší šance nepřicházely. Hra byla plná nepřesností na obou stranách a o míč se tedy válčilo hlavně ve středu hřiště. Na obou týmech bylo vidět, že se jim herně a výsledkově nedaří. Nejednalo se tedy o dvakrát pohledný fotbal pro diváka. Do jedné ze šancí se dostal Jíra, který však sám před brankou zvolil střelu šajtlí, kterou mu brankář vytáhl na rohový kop. Do další šance se dostal střídající Radačovský, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce hostí. S přibývajícím časem se hosté snažili stále více o vyrovnání. Domácí obrana však odolávala snahám hostů o rychlé brejky. Jedinou větší šancí pro hosty byl přímý volný kop Blažka, který však zeď srazila na roh. V 90. minutě se na levé straně k míči dostal opět Blažek, rychlý brejk však utopil v kličkách a o míč ho obral Nohynek, který poslal krásný pas za obranu na Jíru, jehož zastavil až ve vápně faulující obránce. Následný pokutový kop poslal Vegricht zkušeně do pravé šibenice a definitivně rozhodl o 3 bodech pro MSK.

Sestava MSK: Kroupa – Svoboda, Hofman, Prokorát – Vegricht, Bajer, Hrdina, Charvát (81. Radačovský), Honc – Jíra, Rakouský (59. Říha – 87. Nohynek)

Sestava SK Úvaly: Fischer – Daníček (81. Kahuda), Křelina, Kostka (37. Ozom), Macek, Gažík, Benčič, Hořínek, Novák, Blažek, Šindelář

Žluté karty: Ozom a Blažek

Poslední utkání podzimu odehraje celek MSK na půdě Vlašimi, kde si to rozdá s tamním B-týmem.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.