MSK – Sokol Luštěnice 0:1 (0:1)

16. září zavítal na náš trávník tým z nedalekých Luštěnic. S tímto soupeřem se utkáváme cekem pravidelně a zhruba jsme tušili, co od něj můžeme čekat. V loňské sezóně jsme v Luštěnicích prohráli 1:0 a v odvetě na našem hřišti jsme zvítězili 4:0. Soupeř měl po 5 odehraných kolech na svém kontě pouhé 3 body za výhru nad posledními Úvaly. Domácí naopak figurovali na prvním místě společně s Kosmonosy. To, že se domácím v letošní sezóně daří, ještě umocnili postupem v poháru. Do zápasu trenér nemohl počítat s Krejzou, Mlynkou, Janatou a Rakouským, který se vrací po zranění opět k tréninku. Základní sestava doznala oproti zápasu v Čelákovicích 2 změny: Říhu nahradil Svoboda a Najmana Honc.

41937312_262415847739739_7426267130758168576_n

Do prvního poločasu domácí vstoupili velmi dobře a vypracovali si několik slibných příležitostí. Nejprve po chybě v hostující obraně postupoval sám na bránu Honc, svou střelu bohužel nasměroval jen do Řezáče. Do další šance se dostal Jíra, kdy po střele ze strany míč procedil za Řezáče, ale k smůle domácích se míč zastavil na tyči. Domácí měli velký počet rohových kopů, které měli výborně secvičené. Po jednom z nich se sám před bránou zjevil opět Jíra, ale z malého vápna branku přestřelil. Další gólovou příležitost si domácí vypracovali po signálu z přímého kopu. Jíra se krásně zbavil obránce, ale výborně chytajícího Řezáče opět neprostřelil. Soupeř neměl téměř žádnou příležitost a byl téměř bezškodný. I přesto se ale dostal do vedení. Po malé domů Prokoráta se Kroupa snažil rychle otočit hru na druhou stranu, na neštěstí pro něj míč špatně trefil a ten přes jeho nohu doskákal až do sítě – 0:1. Domácí i nadále kontrolovali hru a hrozili hlavně přes rychlé kraje, ovšem branku vstřelit nemohli. Do kabin se tak šlo za skóre 0:1, i když domácí mohli vést minimálně o 3 branky.

42194207_467764177047531_2850461724388098048_n

Do druhého poločasu nasadil trenér Šafář do útoku místo Radačovského Charváta, čímž chtěl okysličit domácí útok. Domácí měli i nadále více ze hry, ale do větších šancí se dostat nemohli. Hra v druhém poločase byla rozkouskována rozhodčím, který pískal řadu faulů na obou stranách. Hosté se snažili také hru co nejvíce rozkouskovat a to hlavně protahováním vhazování atp. Do jedné z šancí se dostal opět Jíra, když pláchl domácí obraně, po kontaktu ve vápně s hostujícím bekem upadl a dožadoval se penalty, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá. Trenér domácích se snažil okysličit domácí útok střídáními, ale požadovaného gólu se domácí nedočkali. Hosté tak zvítězili s jednou střelou na bránu a díky smolné brance si odvezli všechny 3 body. I takový je někdy fotbal.

42090033_1090645804432627_7296354793939795968_n

Trenér Šafář po utkání řekl: ,,Utkání se nám herně vcelku povedlo, vypracovali jsme si řadu slibných příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a ukázalo se opět to, co nás trápilo v přípravě. Povedly se nám standartní situace, jediné co jim chybělo byla branka. Soupeř si za celý zápas vypracoval jednu střelu, ale i přesto dokázal utkání vyhrát díky smolné brance. I takový je někdy fotbal a my teď musíme získat body venku.“

Sestava MSK: Kroupa – Svoboda (80. Novák), Hofman, Prokorát – Vegricht (90. Říha), Hrdina, Bajer (84. Lakatoš), Pokorný, Honc (67. Najman) – Radačovský (46. Charvát), Jíra

Na střídání byli připraveni: Jonáš a Kalčík

Sestava Luštěnic:Řezáč – Kopa (67. Vrátný), Pavlíček, Horák, Holčapek, Grus (46. Fišer), Hůlka, R.Hrdlička, T.Hrdlička, Lasák, Lada

Na střídání byli připraveni: Mudroch a Jakubův

Žluté karty: Lada a Horák

Další zápas odehraje celek MSK v neděli 23.9. v 16:30 na půdě Českého Brodu, kde se střetne s místní rezervou.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.