Nezvládli důležité utkání

SK Rejšice – Mnichovohradišťský SK 4:0 (2:0)

 

Mnichovo Hradiště v pátém kole okresního přeboru zajíždělo na půdu Rejšic. V případě výhry se náš tým mohl posunout na druhou příčku v tabulce. Bohužel zápas našim svěřencům nevyšel a zůstávají na čtvrtém místě.

Pro Mnichovohradišťské nezačal zápas vůbec dobře. V 7. minutě po ztrátě na půlce hřiště šli domácí do brejku a centr ze strany do vápna nedokázala naše obrana odklidit a Kořínek na malém vápně zavěsil 1:0. Hosté prohrávali osobní souboje a měli velké množství nepřesností. Z toho těžili domácí a udávali tempo zápasu. Ve 29. minutě fauloval Čermák ve vápně a následnou penaltu proměnil Korejza 2:0. Po obdržené druhé brance se hra začala více vyrovnávat a hosté začali přehrávat domácí. Výsledkem tlaku byli jen nepřesné střeli Vegrichta, které neohrozili domácí branku. Poločas hosté prohráli 2:0.

 

Do druhého poločasu nastoupilo Mnichovo Hradiště ve větším klidu a touze zvrátit nepříznivý stav. Domácí doslova mačkali několika šancemi. Pěkně zahraný volný přímý kop se snesl Jonášovi na hlavu, který svou střelu nasměroval pod břevno, ale tam byl se skvělým zákrokem Maňas. Z následného rohu opět Jonáš střelou orazítkoval břevno domácí branky. Domácí hrozili pouze ze standartních situací, ale žádná z nich výrazně neohrozila Kroupovu branku. Mnichovo Hradiště se tak dostávalo do šancí, ale nedařilo se jim prostřelit domácího brankáře. Nepovedený centr Čermáka zastavilo až břevno branky. Další centr Čermáka, který šel po zemi, vyrazil brankář na penaltu, kde byl Jonáš, avšak svou střelu ani na potřetí nedokázal dostat do sítě. Hosté otevřeli obranu a výsledkem v závěru zápasu byli dva góly do jejich sítě. Nejprve dokázal do branky dostat míč Váňa 3:0. O pár minut později si nešťastně jeden z bránicích hráčů srazil míč do vlastní sítě 4:0. Hosté po nevydařeném výkonu a střeleckém nezdaru nezvládli důležité utkání a prohráli 4:0.

 

Branky: 7. Kořínek, 29. Korejza, 81. Váňa, 86. Kašing vl.

Sestava týmu:  J. Kroupa – P. Hájek, B. Kašing, J. Čermák, J. Zdobinský – P. Nohynek (74. T. Havlík), J. Jonáš, P. Vegricht, Z. Nedoma (46.  F. Čermák) – P. Matouš (74. F. Mačák), J. Svoboda