Rezerva naplno bodovala a úspěšně zahájila sezonu!

Rejšice „B“ – Mnichovohradišťský SK „B“ 1:3 (1:2)

V prvním zápase nové sezóny jsme zajížděli na hřiště postoupivší rezervy Rejšic. Dle dostupných informací nás nečekal jednoduchý soupeř a proto jsem očekával minimálně vyrovnaný duel. Prvních pět minut se nám povedlo, neboť jsme na soupeře doslova vlétli a vytvořili si několik příležitostí, z nichž jednu jsme již ve 3.minutě využili, když hlavou skóroval Ajchler. Bohužel si kluci asi mysleli, že je tím vyhráno a následujících 20 minut nám soupeř téměř nepůjčil balon. Aktivita ze začátku utkání byla tatam a soupeř měl tak spoustu času jak uprostřed hriště, tak i v útoku. Naštěstí domácí tlak nevyužili a my jsme se postupem času opět dostávali do hry. Postupně jsme opět začali hrát svou hru a výsledkem byly gólovky Nohýnka, kterého zblízka bravurně vychytal gólman a poté i Čermáka, který si tváří v tvář také neporadil s gólmanem domácích. Tlak však brzy vyvrcholil gólem Matouše na 2:0 ve 30.minutě. Do poločasu byla již hra víceméně vyrovnaná a o to více mrzí zbytečně obdržený gól po střele po rohu domácích, která po několika odrazech ve vápně skončil za Jardovými zády. Druhý poločas jsme začali opět aktivně a hned v 50.minutě mohl Matouš při samostatném úniku na gólmana zvýšit naše vedení, avšak pokusem o dloubáček přestřelil. To nás ale dlouho nemrzelo, neboť hned po minutě se z 25 metrů trefil nádhernou střelou opět Ajchler a my si tak vzali dvoubrankové vedení zpět…Dalších 20 minut se na hřišti nic zajímavého nedělo, akce hostů i domácích končily většinou na hranici vápna. V 70.minutě však asistent rozhodčího nesmyslně odmával penaltu pro domácí za údajnou hru rukou stopera Kučery. Naštěstí spravedlnost existovala a Jarda Moc si s penaltou poradil. Do konce zápasu se pak už nic výjimečného nestalo a my si tak odvezli velmi cenné 3 body. I přes poměrně dost světlých okamžiků však na týmu ještě byla v určitých fázích zápasu znát nesehranost a především deficit fyzických sil. Na tom ještě budeme muset zapracovat.

Sestava: Moc – Altman (80.Němec), Kučera, Král (43.Vodák), Hofman – Nohýnek, Hájek, Matouš (70.Zdobinský), Čermák J. (55.Čermák F.) – Čermák H., Ajchler (85.Veselý)

Michal Šimon- trenér B mužstva