SK AFK Sokol Semice – MSK 3:0 (1:0)

Celek MSK zavítal v 11. kole soutěže do Semic, které leží nedaleko Lysé nad Labem. Náš soupeř před zápasem disponoval 14 body a z posledního zápasu si přivezl cenný bod právě z  Lysé, kde prohrál až po pokutových kopech 3:2. Hosté na tom byli obdobně, když v minulém kole rovněž prohráli po pokutových kopech s Pšovkou. Trenér Šafář nemohl pro zápas počítat s gólovými Jírou a Honcem, které vyřadila zranění. Šanci v základní sestavě tedy dostal místo Honce Rakouský a poprvé naskočila od první minuty také čerstvá akvizice v podobě Vojtěcha Sysla, který již naskočil na 10 minut proti Pšovce. Nyní dostal přednost před Charvátem.

Hosté vstoupili do zápasu dobře a jejich aktivita dělala prvních 10 minut domácím značné problémy. Hráči MSK si vypracovali pár náznaků šancí, ale větší příležitost ke skórování nepřišla. Po dobrém vstupu hostů do zápasu se ale domácí vzpamatovali a začali hru vyrovnávat. Značná část první půle se odehrávala ve středu pole, kde docházelo k častým ztrátám a nepřesnostem na obou stranách. Když už se hosté odhodlali k útoku, tak převážně přes pravou stranu přes aktivního Vegrichta, který dokázal obejít jeden na jednoho, ale ve vápně neměl potřebnou nabídku od svých spoluhráčů, a tak vyšla jeho práce vniveč. Naopak ve 34. minutě udeřili domácí ze své první šance. Po centru z levé strany se míč odrazil na střed k nehlídanému Pavlišovi, který z půlkruhu vápna poslal tvrdou přízemní střelu, na kterou Kroupa nestihl zareagovat-1:0. Tento gól byl podobný tomu, co obdržel celek MSK minulý týden v domácím utkání s Pšovkou. Zbytek poločasu už žádná větší šance nepřišla, a tak se šlo do kabin za stavu příznivějšího pro domácí.

Do druhé půle vstoupili hosté se snahou se zápasem něco udělat. Byla vidět zvýšená aktivita a snaha zápas zvrátit na svou stranu. Týmu se ale herně nedařilo a docházelo k častým nepřesnostem. I přesto mohli hosté minimálně vyrovnat. Do velké šance se dostal nejprve debutant v základní sestavě Sysel, ale z malého vápna trefil pouze brankáře. Další příležitost měl na kopačce střídající Charvát, ale orazítkoval pouze levou štangli Zemánkovy branky. Domácí hráli druhý poločas v bloku a vyráželi do rychlých brejků, kterými zlobili obranu hostů. Hostům se snaha nedala upřít, ale jejich hra postrádala potřebnou lehkost, která je v průběhu podzimu častokrát zdobila. 10 minut před koncem už hrálo MSK otevřeně, čehož domácí využili a rychlý brejk zakončil do prázdné branky Dzurko- 2:0. Definitivní kapkou do kalíšku hořkosti byla pro hosty třetí branka v jejich síti, o kterou se postaral v 89. minutě hlavičkující Zemánek, který byl na hřišti pouhé 4 minuty a ihned poté, co skóroval ho domácí trenér stáhnul ze hry a tento hráč si užíval značné ovace domácích fanoušků.-3:0. Hlavní sudí zápas dlouho neprotahoval a ukončil zápas bez nastavení.

Sestava Semice: Zemánek T.- Bříza, Novák, Pavliš (77.Bubeník), Dzurko (85. Zemánek J.- 89.Houška), Švarc, Jareš, Cáska, Rychtařík (90. Krejčík)

Sestava MSK: Kroupa – Svoboda (85. Janata), Hofman, Prokorát, Sysel – Vegricht, Hrdina, Bajer, Lakatoš (54. Najman), Rakouský (34. Charvát)- Radačovský (70. Říha)

Žluté karty: Dzurko, Zemánek J., Cáska – Prokorát, Svoboda, Charvát

Ve 12. kole bude celek MSK hostit na své půdě celek z Rejšic. Přijďte podpořit domácí v neděli 28. 10. ve 14:30.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.