SK Český Brod „B“ – MSK

V deštivé neděli 23. 9. zajížděl náš celek do Českého Brodu k zápasu s místní rezervou. Hosté se snažili napravit nepovedený výsledek z minulého kola, kdy doma smolně podlehli Luštěnicím 0:1. I domácí měli co napravovat, jelikož v předchozím utkání rovněž prohráli, a to v Lysé 2:1. Čekal nás tedy souboj mužstev, které se snažily napravit nepovedené výsledky z předchozího kola a připsat si body do tabulky. Hosté odcestovali již bez Jonáše a Nováka, kteří se rozhodli zbylou část podzimu strávit na Sportingu a na Klášteře. Důvodem byla malá herní vytíženost. Také nás opustil Pokorný, který odcestoval studovat do Švýcarska. Naopak se do formy po návratu opět dostává Rakouský, jenž byl dlouhodobě na marodce. Oproti minulému kolu se v základní sestavě objevil Najman a Kalčík, který zastoupil v bráně nemocného Kroupu.

Trenér Šafář se pro toto utkání rozhodl pro rozestavení 4-4-2, což už od začátku neslo ovoce. Během prvních 10 minut si hosté vypracovali slibné příležitosti po hlavičce Prokoráta a zakončení Jíry. Hosté vstoupili do zápasu pravou nohou a opět hráli velmi aktivní a běhavý fotbal. Domácí měli značné problémy s rozehrou už od vlastního vápna po dobrém presinku hostů. Těm nezbývalo nic jiného než nakopávat dlouhé balóny na statného Sedláčka, s kterým si ale hostující obrana věděla rady a odražené balóny sbírali ve středu pole hostující Hrdina s Bajerem. Hosté se po pěkných kombinacích po stranách i středem hřiště dostávali k vápnu domácích, ale slibně rozjeté akce končily většinou zblokovanými střelami či na domácím brankáři, kterého z malého vápna po krásné přihrávce pod sebe trefil Hrdina. Na obou stranách jsme byli svědky velkého počtu rohových kopů. Ty ale většinou končily na hlavách obránců nebo v náručích gólmanů. Ke konci první půle se k zakončení ze zhruba 20 metrů dostal Svoboda, jeho prudká rána jen těsně minula levou tyč Vymazalovy branky. Po prvním poločase bylo skóre beze změny, ale výrazně aktivnější byli hráči hostů. U těch se ale opět prokázala střelecká nemohoucnost podobně jako minulý týden s Luštěnicemi.

Druhý poločas byl vyrovnanější než ten první, ale ani na jedné straně se nenaskytla stoprocentní šance ke skórování. Domácí hrozili přes Sedláčka nebo po své pravé straně, odkud přilétlo pár zajímavých, ale většinou nepřesných centrů. Hosté se do vápna dostávali postupnou a rychlou kombinací, ale v závěru kombinace vždy chyběla přesnost nebo potřebné zakončení. Domácí často faulovali na své polovině a hosté se snažili do vápna dostat centrovanými balóny. Ani po těchto centrech se tolik kýžené branky nedočkali. Tento zápas byl velmi dobře odřízen trojicí sudí, na což hosté nebyli dosud zvyklí. Zápas mohl v závěru rozseknout dalekonosnou střelou Honc. V první chvíli vypadala jeho střela slibně, ale během letu rychle spadla dolů a Vymazal si s jeho střelou nakonec bez problému poradil. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou a o bodu navíc tak rozhodovaly pokutové kopy.

Domácí kopali jako první v pořadí.

Domácí neuspěli, Svoboda proměnil. 0:1

Domácí proměnil, Prokorát rovněž. 1:2

Kalčík chytil, Hrdina se nemýlil. 1:3

Domácí uspěl, Hofman mohl rozhodnout, ale neuspěl. 2:3

Domácí skóroval, Charvát příležitost rozhodnout zahodil. 3:3

Kalčík v 6. sérii chytil a nakonec i rozhodl posledním kopem zápasu o bodu navíc pro hosty. 3:4

Hodnocení trenéra Šafáře:,,Hráče musím pochválit, během zápasu si vytvořili zajímavé příležitosti, které nám bohužel soupeř buď zablokoval, nebo nás vychytal domácí brankář. Vzadu jsme zápas odehráli s nulou, za což se zasloužil celý tým obětavou a zodpovědnou hrou. Jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit branku, ale věříme, že se nám to v dalším zápase podaří prolomit. Penaltový rozstřel jsme vyhráli a za bod navíc do tabulky jsme rádi.“

Sestava SK Český Brod B: Vymazal – Nekolný, Šťastný, Balík, Stejskal, Ramšák (83. Moško), Hanzl (90. Kohout), Miňovský, Sedláček (66. Bázlík), Kozlíček (46. Dušek), Kliment (59. Krombholz)

Na střídačce byl připraven Mužík

Sestava MSK:   Kalčík – Svoboda, Hofman, Prokorát, Najman – Vegricht, Bajer , Hrdina, Honc – Radačovský (85. Charvát), Jíra

Ke střídání byli připraveni: Rakouský, Říha, Lakatoš a Nohýnek

Utkání odehráno bez žlutých karet.

Další zápas odehraje celek MSK v neděli 30. 9. v 16:30 na domácím hřišti proti rezervě Čáslavi.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.