SK Kosmonosy – MSK 2:1 (0:0)

První víkend v listopadu v rámci již 13. kola soutěže zavítal celek MSK do nedalekých Kosmonos. Zápasy mezi těmito dvěma celky jsou vždy vyostřené a ani dnes tomu nebylo výjimkou. Koření zápasu dodal i fakt, že 3 hráči z celku Kosmonos hájili ještě na jaře barvy MSK. Patří mezi ně: Jakub Maryška, Daniel Marek a Lukáš Hrdlička. Všichni 3 nastoupili od začátku a chtěli se proti svým bývalým spoluhráčům předvést. Trenér Šafář postavil do základní sestavy uzdraveného Honce, Bajera a Nohynka. Do branky se postavil místo Kalčíka Kroupa.

Utkání začalo ve vysokém tempu a hrál se velmi náročný a fyzický fotbal. Ani jeden z týmů nechtěl dát svou kůži zadarmo a darovat kousek volného prostoru. Hosté hrozili především přes pravou stranu přes Vegrichta, který dělal domácím obráncům velké problémy. Po jeho centrech se k zakončení dostal Jíra, ale z dobré pozice trefil pouze připraveného Sýkoru. Domácí volili dlouhé nákopy za obranu. Po těchto akcích, ale útoky končily buď na hostující obraně, či výborně chytajícím Kroupovi, který svůj tým několikrát podržel. Na obou stranách bylo velké množství rohových kopů. Domácí je zakončovali mimo, nebo je obrana hostů odvrátila. Hosté ze standartních situací hrozili více. Prokorát mířil z dobré pozice hlavou nad. Po dalším z rohů se míč dostal na malé vápno, ale Najman ani Svoboda míč do branky nedotlačili. Do další šance se dostal agilní Vegricht, který po přistrčení od Bajera postupoval ze strany sám na bránu. Zvolil střelu z hranice velkého vápna, která ovšem skončila v Sýkorových rukavicích. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0. Pohlednému a bojovnému fotbalu chyběly pouze branky.

Do druhého poločasu poslal Šafář do hry místo Nohynka Hrdinu, který se postavil na hrot vedle Jíry. Do 60. minuty byla hra vyrovnaná a šancí na obou stranách bylo pramálo. V 62. minutě přišel křížný balón od Svobody, který našel Vegrichta, jenž přistrčil míč za obranu na střídajícího Hrdinu a ten procedil míč Sýkorovi mezi nohama na 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání a hru více otevřeli. Toho hosté využívali rychlými brejky, které zakončoval Vegricht, Jíra a Charvát neúspěšně. Uplatnilo se tak staré známé klišé:,,nedáš – dostaneš“. V 73. minutě vyhráli domácí míč ve středu hřiště a posunuli ho doprava na střídajícího Šulce, který ze dvou doteků poslal krásný centr mezi stopery na naběhnutého Hlaváčka, který míč z první poslal nechytatelně k levé tyči. Trenér domácích měl při střídání šťastnou ruku, protože Hlaváček byl na hřišti ani ne 10 minut a dokázal vyrovnat. Domácí vyrovnání nakoplo a začali hosty tlačit. V 85. minutě se k odraženému míči dostal opět Šulc a z dobrých 30 metrů poslal krásný projektil, který bohužel pro domácí skončil pouze na spojnici břevna a tyče Kroupovy branky. V 87. minutě zahrávali domácí přímý kop po sporně odpískaném faulu na pravé straně. Míč rozehraný na zadní tyč dopadl až ke Kozmovi, který hlavou rozhodl zápas ve prospěch domácích. Domácí trenér si mohl mnout ruce nadšením, jelikož zápas v jeho prospěch rozhodli střídající hráči. Naopak hosté si z dobře rozehraného zápasu neodnesli ani bod a jejich čekání na bodový zisk se natáhlo už na 3 zápasy.

Sestava SK Kosmonosy: Sýkora – Karásek (65.Hlaváček), Žižka, Marek, Šimáček (57. Šulc), Keszeg, Maryška (55. Kozma), Hrdlička, Podzimek, Hančar (63. Valenta), Kubelka

Sestava MSK: Kroupa – Svoboda, Hofman, Najman, Prokorát, – Vegricht, Bajer, Charvát (85.Lakatoš), Nohynek (46.Hrdina) – Jíra, Honc (88. Říha)

Žluté karty: Maryška, Kubelka, Valenta – Honc, Prokorát, Kroupa, Najman, Charvát

K poslednímu domácímu utkání v roce 2018 nastoupí MSK v neděli 11. 11. od 14:00 proti Úvalům.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.