SK Union Čelákovice – MSK 1:3 (1:3)

V rámci 5. kola soutěže zajížděl tým MSK k mistrovskému utkání do Čelákovic. Utkání se hrálo již v sobotním dopoledni 8. září, a jednalo se tedy o první zápas kola, protože zbytek zápasů se hrál až odpoledne nebo v neděli. Náš soupeř měl po 4 kolech na svém kontě 5 bodů, a to za výhru v úvodním kole, kdy doma porazil SK Úvaly 3:2 po pokutových kopech a za výhru 5:1 v kole třetím, kdy deklasoval Pěčice. Náš tým byl naopak v dobrém rozpoložení, kdy po 2 vyhraných zápasech nad DBSK (v poháru a v soutěži) oplýval sebevědomím. Trenér Šafář do utkání nemohl nasadit Krejzu, který si na tréninku přivodil zranění, Honce, Svobodu a Kalčíka. Naopak poprvé se v základní sestavě představil mladý Říha, který dostal od trenéra šanci se předvést.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle a hráče Čelákovic jsme nepříjemně překvapili svou aktivitou a kombinací. Již v 7. minutě jsme se dostali do vedení, kdy po krásné průnikové přihrávce Bajera utekl po straně Vegricht, který skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Najmana, který míč doklepl do brány a mohl tak slavit svou první branku po návratu do černobílých barev- 0:1. Soupeř po gólu začal držet míč na svých kopačkách, ale do větších šancí se nedostával. Naopak ve 13. minutě po další skvělé kombinaci skóroval ve formě hrající Radačovský –0:2. Po druhé brance se soupeř osmělil a začal hrozit. Hrozil hlavně po naší levé straně, odkud létalo do našeho vápna mnoho centrů, s kterými si naše obrana věděla rady. Soupeř měl i řadu rohů, z kterých ale také nic nevytěžil. Ve 20. minutě měl soupeř ideální možnost ke skórování, kdy po sporně nařízeném faulu Hofmana na hranici šestnáctky zahrával soupeř volný přímý kop. Jeho zahrávání se chopil Kadeřábek, jehož bratr hraje v české reprezentaci a hájí barvy německého Hoffenheimu. jeho přímý kop měl dobré parametry, ale naštěstí pro nás minul o kousek pravou tyč Kroupovy branky. Ve 25. minutě jsme naopak udeřili znovu my. Skvěle zapracoval Jíra, připravil míč před prázdnou branku Vegrichtovi, a ten zachoval chladnou hlavu a míč uklidil do sítě na skvělých- 0:3. Následovalo opět držení míče v podání domácích, z kterého žádná větší šance nepřicházela. Až ve 32.minutě, kdy se  po centru z naší pravé straně dostal k míči Kadeřábek, který prostrčil míč mezi našimi obránci na Koloveckého, který prostřelil Kroupu na přední tyč – 1:3. Do konce poločasu jsme mohli své vedení ještě navýšit, když se do šancí dostali Radačovský a Bajer, kteří své šance bohužel neproměnili. Zbytek poločasu se odehrával ve středu pole a nejzajímavější v těchto okamžicích hry bylo ubohé hulákání jednoho z domácích fanoušků, který svými výkřiky urážel Kroupu. Nutno poznamenat, že takovéto chování na fotbal nepatří.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velmi dobře. Po únicích po pravé straně a centrech od skvěle hrajícího Vegrichta se do dvou šancí dostal Najman, poprvé střílel těsně nad, a podruhé svou hlavu nasměroval mimo tyče gólmana Bařiny. Po těchto šancích začal hrozit soupeř, který v druhém poločase nastřelil dvě tyče a jednou břevno Kroupovy branky. Nutno říct, že jsme měli štěstí, že soupeř své šance nedokázal proměnit. Druhý poločas byl rozkouskovaný fauly, které často nesprávně odpískal hlavní sudí Hlavnička. Ten často sporně nařizoval fauly či jiné standartní situace ve prospěch domácích. Naštěstí soupeř ukázal duch fair play a dvakrát se přiznal, že byl posledním, kdo odehrával míč do zámezí. Těmto hráčům patří velké uznání, což naši hráči ocenili potleskem. I přesto jsme dokázali utkání dovést do zdárného konce a připsali si další 3 body do tabulky.

Trenér Šafář k utkání řekl:,,Za toto utkání bych chtěl všechny pochválit. Vypracovali jsme si krásné akce, po kterých jsme vstřelili branky. Soupeř byl vývojem utkání očividně zaskočen. Vstup do druhého poločasu se nám opět vyvedl, když jsme měli další šance na skórování, které jsme bohužel nevyužili. Potom jsme měli i potřebné štěstí při soupeřových šancích.“

Sestava MSK: Kroupa – Pokorný, Hofman, Prokorát, Říha (70. Charvát) – Vegricht, Bajer, Hrdina, Najman – Radačovský (86. Nohýnek), Jíra

Na střídačce byli k dispozici ještě: Janata, Novák, Jonáš a pro toto utkání náhradní brankář Knobloch.

Sestava Čelákovic: Petr Bařina – P. Homola, J. Homola, Pikous (60. Náhlovský), Pavel Bařina, Matějka (78. Veselý), Kolovecký, Pánek, Kadeřábek, Vacek (70. Parůžek), Arazim (46. Filip)

Žluté karty: Pikous, Filip – Kroupa, Radačovský, Jíra, Vegricht, Říha, Knobloch

K dalšímu utkání nastoupí celek MSK ve středu 12. září, kdy bude v rámci poháru hostit tým z Velimi.

Články o zápasech A mužstva pro Vás píše Pavel Prokorát.