Sobotní zápasy žáků

7. kolo I. A třída žáků skupina B – Mnichovohradišťský SK vs. FŠ Velký Osek 1:1 (0:1)

6.10.2018 jsme přivítali soupeře z Fotbalové školy Velký Osek, který je díky lepšímu skóre před námi. Dal se tedy očekávat velmi vyrovnaný zápas o druhé místo. Očekávání se naplnilo již od prvních minut. V prvním poločase si obě mužstva dokázala vytvořit několik brankových situací, ty naše bohužel končily u hostujícího brankaře, nebo mimo branku. Byl to proto soupeř, kdo se ve 28.minutě ujal vedení. Zahrávali jsme přímý volný kop, který hosté odvrátili a z následného protiútoku jsme inkasovali – 0:1. Do kabin se tedy odcházelo za nepříznivého stavu pro nás.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu. Hráči MSK nechtěli dopustit, aby ve vyrovnaném utkání na domácí půdě opět padli. Bylo patrné, že pro změnu skóre dělají maximum. Bohužel, i když domácí hru zlepšili, do zakončení se nedostali. Po zbytečném zákroku na domácího brankáře Zápotockého měl soupeř dohrávat v deseti. Rozhodčí však hříšníka zcela nepochopitelně poslal pouze vystřídat! V 64.minutě domácí opět zahrávali přímý volný kop a tentokrát se M. Křesťan nemýlil. Výstavní trefou poslal míč do vzdálenějšího horního rohu banky – 1:1. Díky tomu si soupeři zcela zaslouženě rozdělili body a postavení v tabulce zůstalo nezměněné. Nutno zmínit, že obě mužstva předvedla pohledný fotbal s velkým nasazením.

Branky: Křesťan

Sestava: Zápotocký / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek, Novák V, Vít, Novák G, Macek / Červa, Tůma, Janoušek, Bouma, Pešán

7. kolo OP ml. žáků skupina A – Mnichovohradišťský SK vs. TJ TJF Čechie Čejetice 4:1 (1:0)

Jak je již zvykem po zápase starších žáků nastoupili ke svému utkání i žáci mladší. Tentokrát přivítali soupeře z první příčky tabulky Čejetice. V prvním poločase si domácí připravili mnoho brankových příležitostí, ale vždy je zradilo zakončení. Jediný gól prvního poločasu tak vstřelil A. Stand z pokutového kopu – 1:0.

O co se v druhém poločase zhoršil herní projev hráčů MSK, o to se zlepšila koncovka. Hned v 33.minutě rozehrál Stand rohový kop a dobře postavený Mišiak se z první nemýlil – 2:0. V 35. a 40. minutě se opět trefil Stand a bylo rozhodnuto – 4:0. Hosté se nechtěli smířit s výsledkem a znatelně zlepšili svou hru, ale jejich snaha stačila pouze na korekci výsledku.

Branky: 3x Stand, Mišiak

Sestava: Pařík / Mišiak, Stránský, Reiter, Souček, Stand, Moc, Novák, Hluchý, Smutný