Stará deklasovala Českou Lípu…

První říjnová středa se počasím nevyvedla, což ale nezabránilo hráčům staré gardy sehrát plánované utkání s SG Arsenal Česká Lípa. Hosté dorazili do Mnichova Hradiště z celou řadou hráčů, kteří okusili fotbal v podobě první, druhé, či třetí ligy. V úvodu utkání Česká Lípa kvalitně kombinovala a byla lepším celkem, ale domácí obrana dirigovaná Šimíčkem a brankař Knobloch zabránili několikrát hostujícím hráčům ve vstřelení branky. Mnichovohradišťští se rozjížděli pomaleji, soustředili se na rychlé protiútoky a stříleli branky. V 19. minutě po chybě hostující obrany nezaváhal Šosvald. Ve 28. minutě po pěkné akci Hrdiny odmítl skórovat Prostřední, ale nezištně našel Janatku, který nezaváhal. Tentýž hráč ve 38 minutě zakončil unik z vlastní poloviny efektním lobem ala Poborský a uzavřel poločasový účet na 3-0.

Pro hosty byl poločasový výsledek krutý a do druhé půle nastoupili nervózněji, což se projevilo negativně na jejich výkonu. Ve 47 minutě přidal druhou branku v kulichu hrající Šosvald, který rovněž přeloboval vyběhnuvšího brankaře. V 56 minutě se prosadil i třetí útočník MSK Prostřední, pro kterého to byla naděje na návrat střelecké formy, po hříchu již na konci sezóny…V závěru na konečných 5-1 pro domácí snížil zaslouženě hostující Šiner, což radost SG MSK z vysokého vítězství nad kvalitním soupeřem již zkazit nemohlo.

 

SG Mnichovohradišťský SK – SG Arsenal Česká Lípa 5-1 (3-0)

Branky: Šosvald 2x, Janatka 2x, Prostřední

Sestava: Knobloch, Janata, Šimíček, Němec, Košík., Sieber, Kraus, Smetana J., Hrdina, Troják, Maryška, Pekař, Šosvald, Prostřední, Janatka