TJ Sokol Záryby – MSK 3:2pp (0:2)

Celek MSK zajížděl k prvnímu říjnovému zápasu do Záryb, které se nachází nedaleko Brandýsa nad Labem. Náš soupeř měl po 8 kolech 13 bodů, tedy o 3 méně než my. V 8. kole prohrál na půdě Lysé a chtěl tedy urvat body alespoň doma. Hosté naopak chtěli potvrdit ,,šťastné“ vítězství z minulého týdne, kdy v 90. minutě vyrovnali, zvládli i pokutové kopy a připsali si cenné 2 body do tabulky. Trenér Šafář musel změnit obvyklou sestavu, protože Hrdina si plnil školní povinnosti a Jíra si v pátečním tréninku přivodil zranění, které ho do zápasu nepustilo. Šanci od začátku tak dostali Charvát a navrátilec Rakouský. Vzhledem k dalším zraněním a pracovním povinnostem s týmem k zápasu odcestovali i Šosvald a Mihalík z dorostu.

Zápas začal pro hosty výborně. Během prvních 10 minut se domácí nedostali téměř k balónu, a pokud ano, tak volili dlouhé nakopávané míče, které nenacházely spoluhráče, nebo si s nimi hostující obrana poradila. K těmto odkopům je donutil výborný presink hostů, kteří hýřili pohybem, s kterým měli domácí značné problémy. Hosté byli pohyblivější a lepší na míči. Svou hru zdobili krásnými kombinacemi v krajních prostorech, kde domácí nestíhali. Po jedné takovéto akci po pravé straně se míč dostal na střed k Honcovi, který napřáhl za vápnem a vystřelil. I přesto, že při střele mírně podklouzl, tak míč trefil ideálně a ten krásně zapadl do levého horního rohu za bezmocného Šulce v domácí brance – 0:1. Hosté neubírali na aktivitě a soupeře jasně přehrávali. V šanci se zjevil Najman, který po nacvičeném rohu hlavičkoval z ideální pozice nad. V další příležitosti se ocitl Charvát, ale z malého vápna branku netrefil. Ve 33. minutě si po pěkné kombinaci vyměnili na hranici vápna míč Charvát s Vegrichtem a druhý jmenovaný poslal míč do sítě podruhé – 0:2. Domácí nestíhali a téměř nevěděli, kde jim hlava stojí. Do šancí se dostávali jen hosté. Další velkou příležitost nedokázal zužitkovat Honc, který tváří v tvář Šulcovi sice mířil dobře na přední tyč, ale střela skončila těsně vedle. Do šaten se šlo tedy za stavu 0:2 pro hosty, ale kdyby byl poločas 0:5, nikdo by se nedivil.

Do druhé půle vstoupili hosté s vědomím, že v minulé sezóně na zdejším hřišti rovněž v poločase vedli 2:0, ale nakonec utkání prohráli. Nechtěli tedy, aby se historie opakovala. Do druhé půle vstoupili hosté podobně jako do té první. Do šancí se dostal Radačovský, který ze strany orazítkoval břevno. Další příležitost měl Najman, ale z malého vápna branku netrefil. Po těchto šancích se hra začala vyrovnávat, ale domácí si žádnou šanci vypracovat nedokázali. Až v 64. minutě přišel rohový kop, který měl pro hosty fatální následky. Z první své šance dokázali domácí udeřit. Po přetaženém kopu od rohového praporku se na zadní tyči zjevil nikým nehlídaný Valentin, jehož hlavu sice Kalčík dokázal vytáhnout na tyč, ale od ní se míč odrazil do sítě – 1:2. Domácí sice vstřelili branku, ale do dalších šancí se nedostávali. Naopak klid na naše kopačky nám mohl vrátit Honc, ale branku opět netrefil. Domácí hráli jen dlouhé balóny na statného útočníka, který se snažil sklepávat pro své spoluhráče. To bylo vše, ze hry domácích. Jak už to ale ve sportu bývá, tak sport není spravedlivý. V 78. minutě přišel dlouhý aut do hostujícího vápna, kde domácí obránce prodloužil hlavou za sebe a dobíhající Krulich poslal míč za Kalčíka – 2:2. Domácí tak skórovali ze své druhé střely na branku, kdežto hosté měli šancí plno, ale branku navíc vstřelit nemohli. O protržení smůly se snažil střídající Říha, na  kterého po hlaviččce Prokoráta zívala prázdná branka. Svou střelu namířil dobře, ale obránce ve skluzu střelu zpomalil a Šulc vytáhl balón konečky prstů na roh. Zápas skončil 2:2 a následovaly penalty.

Domácí proměnil, Svoboda neuspěl.

Domácí se nemýlil, Prokorát rovněž.

Domácí uspěl, Radačovský ne.

Domácí se nemýlil, ale Charvát ano.

Domácí byl neomylný, ale Honc trefil tyč.

Zápas tedy skončil 3:2 po pokutových kopech pro domácí. Hosté se mohli kát za neproměňování šancí a prožívat ,,Deja vu“ z minulého roku, kdy také ztratili dvoubrankové vedení.

Sestava Záryby: Šulc – Šašek, Voštiar (63. Šťovíček), Valentin, Vytlačil, Soukup (34. Schutz), Reisinger (86. Formánek), Přibyl, Krulich, Antoš, Procházka

Na střídání byli připraveni: Mareček, Šimek, Urban a Vlk

Sestava MSK: Kalčík – Svoboda, Hofman, Prokorát – Vegricht, Charvát, Bajer, Honc, Najman – Radačovský, Rakouský (82. Říha)

Na střídání byli připraveni: Jíra, Janata, Kroupa, Šosvald a Mihalík

Žluté karty: Honc, Vegricht

Další utkání odehraje celek MSK doma proti Pšovce Mělník v neděli 14.10. od 16:00 hodin.