TJ Straky vs. Mnichovohradišťský SK 2:5 (2:2)

Sobota 29.9.18. – v 6.kole byl našim soupeřem tým TJ Straky. Po ne zcela vydařeném začátku jsme již od 7.minuty prohrávali. Brankář Červa dokázal vyrazit střelu soupeře, dokonce i dorážku, ale jelikož mu nikdo ze spoluhráčů nepomohl dostat míč do bezpečí, třetí pokus už skončil za jeho zády – 1:0. Ve 24.minutě po pokusu Kvintuse se míč odrazil k rohovému praporku, kde ho opět Kvintus dokázal vybojovat, obejít obránce a přihrát V. Novákovi na vyrovnávací branku – 1:1. Za dalších pět minut se ve skrumáži ve velkém vápně dokázal nejlépe zorientovat J. Matoušek a střelou z otočky skóroval – 1:2. Těsně před koncem poločasu se po naší chybě ve středu hřiště dostal domácí útočník do úniku a v souboji s brankářem 1 v 1 byl úspěšnější – 2:2.

Druhý poločas jsme začali mnohem aktivněji, více kombinovali a soupeře téměř k ničemu nepustili. Stoupající tlak vedl k našim dalším brankám. V 54.minutě dostal V. Novák míč do běhu a po samostatném úniku se nemýlil – 2:3. Další branku zaznamenal v 60.minutě Matoušek pěknou střelou zpoza vápna – 2:4. To už jsme zcela ovládali hrací plochu a soupeř se zmohl pouze na odkopávání míčů. V 65.minutě rozehrával Kvintus rohový kop, ten prodloužil Matoušek na dobře stojícího V. Nováka, který hlavou završil hattrick – 2:5. Do druhého poločasu opět nastoupil druhý gólman Dan Kargl, Který předvedl tři skvělé zákroky, což je dobrý příslib pro příští sezónu.

Komentář trenéra Kvintuse: „V prvním poločase jsme nehráli moc dobře. I Když jsem kluky upozorňoval na nebezpečí dlouhých míčů za obranu a nutnost odebírat tyto balóny jako první, dostal se takto soupeř do ohrožení naši branky. Po přestávkové domluvě se naše hra výrazně zlepšila a naší aktivitou a kombinací jsme domácí přehrávali. Opět se hrálo týmově a všichni makali naplno a to i hráči, kteří přišli v létě z ml. Žáků a sbírají zkušenosti na velkém hřišti. “

Branky: 3x Novák V, 2x Matoušek.

Sestava: Červa / Kargl – Novák J, Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek, Stand, Novák V., Vít, Novák G. / Tůma, Bouma, Dvořák, Pešán