Třetí výhra v řadě

Mnichovohradišťský SK – SK Akuma Mladá Boleslav    2:1 (2:1)

 

V 19. kole Okresního přeboru přivítala rezerva Mnichova Hradiště na své půdě Akumu Mladou Boleslav. Domácí potřebovali bezpodmínečně bodovat, aby neztratili body na vedoucí Chotětov.

 

Začátek zápasu vyšel domácím na výbornou. Již ve 2. minutě se měnilo skóre. O vedoucí branku se postaral Hlaváč, když si narazil míč s Vodákem a z dobré příležitosti se nemýlil 1:0. V 5. minutě se po centru Marka postaral o druhou branku Vodák, když z hranice vápna překonal brankáře hlavičkou 2:0. Domácí nepouštěli hosty do většího tlaku a sami si vytvářeli nadějné šance. Do gólové příležitosti se dostal Vodák, když šel sám na brankáře, ale jeho střela minule branku jen o kus. Vodák se o několik minut později ocitl v obdobné šanci, ale ani jeho další pokus se nevešel mezi tři tyče. Ve 40. minutě byl hostující hráč faulován uprostřed vápna a byla nařízena penalta, kterou Skramužský proměnil 2:1. První poločas tedy domácí vyhráli 2:1.

 

Ve druhém poločase se hrálo vyrovnaně. K vidění bylo několik standartních situací, ale ani na jedné straně nepřišlo vážnější ohrožení. V 65. minutě nastřelil Kučera břevno z přímého kopu. O několik minut později mohl zvýšit skóre ze samostatného úniku Nohynek, ale střela mu vůbec nesedla. Do velké šance se dostali hosté, když po centru ze strany byl uprostřed vápna jeden z útočících hráčů, ale Svoboda obětavě dvakrát zblokoval střelu. V závěru zápasu mohl vstřelit branku Marek, ale jeho střela ze samostatného úniku minula bránu jen o kus. O pár minut se celá akce včetně zakončení mimo opakovala a tak domácí získali tři body.

 

Branky: 2. Hlaváč, 5. Vodák – 40. Skramužský

 

Sestava týmu: Kroupa – Jonáš (72. Nedoma), Hájek, Prokorát, Svoboda – Hlaváč (90. Kašing), Kučera, Hrdina, Marek – Vodák (46. Nohynek), Najman (88. Havlík)