Zápasy mužů

AGRO CS POHÁR SKFS – OSMIFINÁLE

Mnichovohradišťský SK vs. Sparta Kutná Hora 1:2 (0:0) Pen: 2:4

V středeční odpoledne 10. 4. 19 přivítali hráči A-týmu MSK v rámci osmifinále středočeského poháru účastníka Ondrášovka krajský přebor – Sparta Kutná Hora. Vyrovnané utkání skončilo remízou a tak ke slovu přišly pokutové kopy, po kterých jsme se ctí pohár opustili.

SPORT INVEST I. A TŘÍDA skupina B

TJ Sokol Luštěnice – Mnichovohradišťský SK 2:3 (2:2) Pen: 4:5

V rámci 21. kola krajské soutěže zavítal celek mnichovohradišťského A – týmu do nedalekých Luštěnic. Soupeři měl co vracet za nevydařené podzimní utkání, ve kterém prohrál 1:0. Trenér Šafář se musel v zápase obejít bez stopera Krejzy, kterého v základní sestavě nahradil Pokorný. Honc ještě nestihl doléčit vymknutý kotník ze zápasu s Čelákovicemi, a tak ho na levém kraji zálohy zastoupil Nohynek.

Prvních 15 minut diktovalo naše družstvo tempo hry, avšak větší šance nepřicházely, jelikož chyběla kvalitnější před finální či finální fáze. Na to se ovšem nemohl dívat Jíra, zpoza vápna napálil z voleje míč nechytatelně za zkoprnělého Spanilého a hosté šli do vedení. 0:1. Ve 20. minutě se k centru ze strany dostaly Luštěnice a po souboji Prokoráta s domácím útočníkem nařídil sudí penaltu ve prospěch domácích. S tou si však Ježek věděl rady a vychytal domácího střelce. Nařízenou penaltou se dostal soupeř do hry a začal si vytvářet tlak okolo našeho vápna. Vyústěním tohoto tlaku byl rohový kop, po němž se sice zaskvěl Ježek skvělým zákrokem, ale na dorážku Miškovského už byl krátký. 1:1. Po dvou minutách se skóre opět měnilo ve prospěch MSK. Po pěkné akci Nohynka z pravé strany se míč dostal přes Jíru až k Vegrichtovi, který hlavou poslal hosty zpět do vedení. 1:2. Domácí hrozili především z dlouhých nákopů a také ze standartních situacích, kterých bylo zřetelně více pro Luštěnické. Po jednom z rohových kopů nařídil rozhodčí Ivo Polák druhý pokutový kop pro domácí po pádu v pokutovém území. Na první pohled se tato penalta zdála sporná, nicméně verdikt sudího byl neměnný. Ve 44. minutě si tedy Kopa postavil míč na značku pokutového kopu a tentokrát už Ježkovi nedal šanci. 2:2.

Ve druhém poločase soupeř hru značně kouskoval, což škodilo hlavně hráčům MSK, kteří se tak nemohli dostat do tempa. Za zmínku stojí Sabolův přímý kop, který však gólman Spanilý konečky prstů vytáhl na rohový kop. Do další příležitosti se dostal agilní Vegricht, ale v poslední chvíli mu míč utekl a bylo po šanci. Hostující obrana musela čelit velkému množství dlouhých balónů a soubojů před vlastním vápnem, se všemi si dokázala poradit. Když ve druhé půli nepadla branka, následovaly pro náš tým neoblíbené pokutové kopy. V nichž jsme zlomili prokletí, které nás pronásledovalo již od utkání s Divišovem, a připsali si cenný bod navíc do velmi vyrovnané tabulky. Rozhodující penaltu vstřelil kapitán Tomáš Hofman.

Sestava: Ježek – Svoboda, Hofman ©, Prokorát, Pokorný – Nohynek (63. Najman), Bajer, Jíra (66. Charvát), Vegricht – Rakouský (45. Radačovský), Sabol (78. Honc).