Zápasy st. a ml. žáků – 13.10.2018

TJ Sokol Jestřábí Lhota – Mnichovohradišťský SK 1:2 (0:1)

V sobotu 13.10.18 jsme odehráli 8.kolo na půdě soupeře z Jestřábí Lhoty. Hrací plocha, která byla pravděpodobně za hranicí způsobilosti, vyhovovala spíše stylu hry domácích než naší kombinační hře. Udržet míč na zemi, jak při jeho vedení, tak i při přihrávkách, bylo téměř nemožné. V prvních minutách nás tato skutečnost zaskočila a soupeř se několikrát dostal na dostřel naši branky. Vše ale dokázali obránci společně s brankářem Zápotockým vyřešit. Poté nastaly dlouhé minuty obléhání soupeřovy poloviny a domácí se do konce poločasu k ničemu nedostali. Bohužel se nám nedařilo náš tlak přetavit v gólový úspěch. Naše střely končily buď na konstrukci branky, nebo v náruči domácího brankáře. Až ve 23. minutě našel O. Vít přihrávkou do prostoru mezi domácí zprava nabíhajícího J. Kvintuse, a ten po obejití bránícího hráče zakončil mezi nohy brankáře – 0:1. I když jsme si vytvořili ještě několik šancí, další branka v prvním poločase nepadla.

Druhé dějství začalo opět našim tlakem a ve 42.minutě se pěknou střelou z dálky prosadil J. Matoušek – 0:2. V minutě 56. musel kvůli nedoléčenému svalovému zranění odstoupit z postu stopera D. Haken. Hráči MSK nedokázali včas na tuto situaci zareagovat, a než opět zorganizovali svou obranu, soupeř si vytvořil několik šancí. Hned tu první dokázal využít a korigoval výsledek – 1:2. Následně ještě domácí rozehrávali přímý volný kop, který ač mířil přímo do šibenice, dokázal Dan Kargl skvělým zákrokem vytěsnit na roh. Dan opět odchytal velmi dobře celý druhý poločas. Do konce utkání jsme si vytvořili ještě několik slibných příležitostí, ty jsme ale bohužel již nedokázali využít.

Branky: Kvintus, Matoušek.

Sestava: Zápotocký / Kargl –  Žmurčuk, Haken, Křesťan, Kvintus, Matoušek, Novák V., Vít, Novák G, Macek / Bouma, Pešán, Mareš

 

TJ Sokol Řepov vs. Mnichovohradišťský SK 2:8 (0:4)

Také mladší žáci odehráli své utkání na soupeřově půdě v nedalekém Řepově. Hoši předvedli brankové hody a po poločasech 0:4 a 2:4 berou zasloužené tři body.

Branky: 4x Stand, 2x Reiter, Novák, Mišiak.

Sestava: Pařík – Marek, Mišiak, Stránský, Reiter, Souček, Stand, Moc, Novák, Hluchý, Šámal, Smutný

fotka