Zdolali Kněžmost

Mnichovohradišťský SK – TJ Sokol Kněžmost        4:1 (1:0)

V 21. kole Okresního přeboru přivítalo Mnichovo Hradiště na své půdě Kněžmost. Na podzim dokázalo Mnichovo Hradiště na hřiště Kněžmostu získat tři body. V sobotním utkání byl věkový průměr základní sestavy domácích 20 let.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a odměnou jim byl pokutový kop. V 5. minutě se po špatném zpracování obránce k míči uvnitř pokutového území dostal Čermák a následně byl zfaulován. Rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop, který Čermák dokázal bez problémů proměnit. Po vstřelené brance převzali iniciativu hosté. Zatlačili domácí, kteří museli čelit tlaku hostů. Ovšem hosté nebyli v koncovce vůbec přesní a tak nedokázali prostřelit skvěle chytajícího Kroupu. První poločas vyhráli tedy domácí 1:0.

Po bouřlivé poradě v kabině domácích vyšel do druhého poločasu úplně jiný tým. Domácí zlepšili svůj herní projev a přebrali herní iniciativu. V 50. minutě si nešťastně do své branky srazil míč Beran a skóre bylo 2:0. Domácí si vytvořili několik šancí, ale až v 65. minutě se dokázali znovu prosadit. Čermák si našel v pokutovém území míč, ačkoliv byl zády brance dokázal zakončit a to nevídaným způsobem. Míč z malého vápna dokázal do branky dostat patou a zvýšil již na 3:0. Z tohoto vedení byli hosté mírně podráždění a místy předváděli nesportovní chování. V 74. minutě zahrávali hosté přímý kop za hranicí vápna, který dokázal Beran proměnit 3:1. Tečku za utkáním udělal Ajchler. V 84. minutě dokázal prostřelit brankáře a zastavil skóre na 4:1. Domácí tedy získali důležité body v cestě za titulem. Příští kolo sehraje Mnichovo Hradiště na půdě druhého Chotětova.

Branky: 5., 65. Čermák, 50. Beran (vl.), 84. Ajchler – 74. Beran

Sestava týmu: Kroupa – Kašing, Prokorát, Najman (46. Ajchler), Jonáš – Vegricht, Nohynek, Hlaváč (85. Janata), Marek (72. Čermák F.) – Čermák J. (72. Nedoma), Matouš (60. Vodák)